Stačilo, aby se po delší době Josefu Rychtářovi (56) připomněl přes média Domenico Martucci (38), a esemeskami a přes novináře už zase létají v nekonečném sporu invektivy, které si v ničem nezadají s projevem prezidenta Miloše Jitrnice (70)!

„Ty debilní špageťáku, jen si přijď pro ostatky mé zesnulé ženy a rozčísnu ti tu tvoji palici sekerou. Co si to ty nuzáku italskej dovoluješ? Máš to v tý makovici vyhrabaný jako tvoje matka. Starej se o svou pomatenou matku,“ stálo v Martuccim včera zveřejněných SMS, které od vdovce po zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové obdržel poté, co Rychtářovi vzkázal, že mu „odpustí půl milionu“ z údajného dluhu, co má Rychtář směrem k italským úřadům a Martucciho rodu.

Rychtář je nepříčetný nejen kvůli systematickému zveřejňování jejich neuvěřitelné a táhnoucí se SMS „komunikaci“, ale vadí mu i jiné věci, týkající se soudu v Itálii ohledně slavné cesty Džambulky s Macurou na státní návštěvu Martucciho a jeho rodiny v loňském červenci.

Hrabě z Peschici na Facebooku oznámil, že tamní památkový úřad požaduje po Rychtářovi zaplatit pokutu ve výši 3000 euro (cca 90 000 Kč) a 30 hodin veřejně prospěšných prací v národních památkách kraje Peschici nebo Vieste, kde prý asi 90 % nemovitostí patří právě rodině Domenika. Rychtář ale tvrdí, že Martucci pouští do světa dezinformace.

„Nikdo mě neobeslal, nedostal jsem žádný úřední dopis z Itálie, tudíž se odmítám k tvrzení italského debila vyjadřovat,“ řekl eXtra.cz Rychtář a k aktuální nabídce Martucciho ohledně urny s ostatky Džambulky vytočený dodal: „Jestli si přijde pro urnu s Ivetkou, pošlu ho zpátky do Itálie v penálu! Ivetu jsem miloval, byla mou ženou a nikdo nebude špinit její jméno a památku!“

Ve sporech obou řeší policie už několik podání, další desítku jich na sebe navzájem podali Rychtář s Macurou. I tak všichni tři aktéři aktuálně zdůrazňují, že další právní kroky budou následovat v nejbližší době. Milovníci SMS ságy desetiletí se tedy mohou těšit na další zábavu.