Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Berlínský masakr: Polský řidič kamionu byl pouze obětí teroristického ú­toku!

Řidič kamionu Lukáš byl tichý a klidný člověk.
Zdroj: reprofoto Fakt.pl
+ Další 4 fotografie
37letý Lukáš, který byl řidičem kamionu při berlínském masakru, byl unesen a zavražděn. Útok měli na svědomí teroristé a on byl pouze další obětí. Zanechal po sobě ženu a 17letého syna.

Lukáš byl podle všeho tichý a milý člověk z vesnice Pomeranian. Vždy se vyhýbal konfliktům.

V Berlíně zaparkoval kamion na Friedrich-Krauze-Ufer v pondělí v osm ráno, kde měl počkat do dalšího dne. Byl na cestě z Itálie. Se svým nadřízeným mluvil naposledy kolem třetí hodiny odpolední. Stěžoval si, že nakládání zboží trvá příliš dlouho. Poté se šel najíst a od té doby byl k nezastižení. Jeho manželka se jej snažila kontaktovat od čtvrté hodiny odpolední, leč marně.

Ze záznamů vysílače je patrné, že se zhruba od čtvrté hodiny učil někdo s kamionem manipulovat. To trvalo několik desítek minut. Poté kamion zůstal stát až do 19:00.

Tělo polského řidiče identifikovali příbuzní, manželka byla příliš traumatizována. Lukáš měl v obličeji četné podlitiny a na těle bodnou ránu. Vzhledem k tomu, že byl muž poměrně statný, se spekuluje o tom, že útočníci byli dva, aby ho zvládli. Informoval o tom polský Fakt24.

Jediným známým útočníkem je zatím pákistánský přistěhovalec Naved B., který s kamionem najel do lidí přímo na vánočních trzích. Naved byl uprchlíkem a pobýval v Německu pouze několik měsíců. Žil na uprchlické ubytovně. Před několika minutami však vyšlo najevo, že policie má nesprávného muže.

Související články

Další články