Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

PRVNÍ FOTO VRAHA: Berlínský masakr má na svědomí pákistánský migrant! Byl to plánovaný teroristický útok!

Tak to je muž, který najel kamionem do davu lidí. Pochází z Pákistánu.
Zdroj: Twitter
+ Další 3 fotografie
Policie zjistila totožnost muže, který má na svědomí masakr v Berlíně. Kamion unesl přistěhovalec z Pákistánu, pouze 23letý Naved B. V Německu pobýval pouze několik měsíců pod falešným jménem. Zřejmě uváděl, že pochází z Afghánistánu, aby dostal azyl. Měl za sebou kriminální delikty a policie ho dobře znala, uvedl Die Welt. Při krvavém útoku na vánoční trh zemřelo minimálně 12 lidí a dalších 48 bylo zraněno. Mezi mrtvými jsou i děti, které se těšily na krásné křesťanské Vánoce. Zadržený muž účast na teroristickém útoku popřel.

Muž, který unesl kamion i s jeho řidičem a najel s ním do davu na berlínských vánočních trzích, pochází zřejmě z Pákistánu. Pobýval v uprchlickém táboře u letiště Tempelhof pouze několik měsíců. Od té doby měl na kontě několik přestupků, kvůli kterým ho vyšetřovala policie. V červnu byl policií vyšetřován za sexuální napadení. Přesto nebyl zadržen a mohl se nadále volně pohybovat a plánovat teroristický útok.

Maskovaný terorista vypnul světla kamionu a najel s ním přímo do lidí v rychlosti 80 km/h. Původní řidič kamionu, který převážel náklad z Polska, se naposledy ohlásil kolem čtvrté hodiny odpolední.

Útočník Naved B. byl policií dopaden u nedaleké zoo. Upozornili na něj všímaví lidé. Uvedli, že tam prochází se zbraní.

Polský řidič kamionu, který byl za vůz zodpovědný, byl podle dostupných informací nalezen mrtvý. Zdá se, že migrant z Pákistánu ho při únosu kamionu zabil.

Zjistilo se, že vrah s kamionem neuměl pořádně zacházet. Opakovaně se ho pokoušel nastartovat.

Podle Lukasze Wąsika ze spediční firmy, které kamion patřil, GPS data z vozu ukazují, že vrah měl problémy vůz nastartovat. V 15:44 se o to pokoušel poprvé, další hodinu se nic nedělo. Další pokus o nastartování proběhl v 16:52. Jenže do smrtící akce kamion vyjel až v 19:34.

Zadržený Pákistánec zatím při první výpovědi popřel, že by měl teroristický útok na svědomí.

Bezpečnostní služby varovaly před dalšími teroristickými útoky, které hrozí o vánočních svátcích na veřejných místech.

Ochrana veřejných objektů je posílena také v Praze. Policisté jsou vyzbrojeni samopaly a hlídkují například na Václaváku a na Staroměstském náměstí.

Související články

Další články