Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Barman objevil chybu v bankomatech a stal se milionářem! Za své počínaní však tvrdě zaplatí

Takto se přichází k penězům!
Zdroj: reprofoto youtube.com

Barman jménem Dan Saunders (29) objevil systémovou chybu v bankomatech a stal se milionářem. Jeho příběh však šťastný konec nemá.

Vše začalo v roce 2011, když si Dan chtěl večer vybrat hotovost z bankomatu Národní australské banky. Následně zjistil, že má na běžném účtu pouze tři dolary. Převedl si tak na účet dvě stě dolarů ze své kreditky. Vzápětí se na zařízení objevilo hlášení o zrušení transakce, která ve skutečnosti ale prošla.

Díky této chybě si ale „vydělal“ dvě stě dolarů, které hned propil s přáteli. O několik hodin později vyzkoušel trik na další bankomat a zase mu to vyšlo. Tímto způsobem si během jediné noci vybral 2 tisíce dolarů, což je v přepočtu 40 tisíc korun.

Chyba spočívala v tom, že bankomaty jsou v určitých časech přepínané na offline režim, kdy sice jsou možné převody, ale bankomaty nejsou schopny odečíst částku z účtu.

Saunders se tak stal milionářem. „Nikdy jsem se necítil víc naživu, než když jsem „dobýval“ mou kreditní kartu. Pokud jsem ji měl ve své zadní kapse, cítil jsem se jako král, jako rocková hvězda, jako bílý a tlustý Kanye West,“ řekl mladík v rozhovoru pro Current Affair.

Mladík si žil více než 4 měsíce na vysoké noze a dohromady utratil v přepočtu více než 32 milionů korun. Hotovost šla na eskort, soukromé tryskáče, restaurace a hazard.

Kvůli penězům si také udělal falešné identity, se kterými se kryl. Jednou byl za pokerového hráče, bankéře nebo chirurga.

Peníze mu však štěstí nepřinesly. Opustila ho přítelkyně a tento týden byl zatčen policií, a jelikož dluží v přepočtu více než 32 milionů, tak trest určitě nebude mírný.

Související články

Další články