Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Babky si přišly na slušné peníze! Troška prozradil, kolik platil za účinkování ve Slunce, seno, jahody

Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
Kdo by tipoval, že legendární komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody vznikla už v roce 1983! Zdeněk Troška často dostával dotazy, jak vysoké byly herecké honoráře. Na tehdejší dobu to byly fajnové peníze.

Zdeněk Troška dostává všelijaké dotazy, jak to vlastně s tou jeho slavnou komediální trilogií je. A rád na ně odpovídá. Nerad ovšem mluví o hereckých honorářích. Přeci jen Češi jsou závistivým národem a herci nechtějí své příjmy sdělovat.

Veronika Kánská (hraje Blaženu) a Petra Pyšová (hraje Milunu) při natáčení rozhodně nezbohatly. Kánské bylo 16 let a Pyšové v době natáčení ještě o rok méně. Je tedy logické, že se na ně pohlíželo jako na mladé začínající herečky, pro které je tou největší odměnou možnost něco se naučit.

„Lidé si pořád myslí, že při každé repríze mi na účet tečou tantiémy, ale ve skutečnosti je to jinak,“ říkala vždy Veronika Kánská, které natáčení změnilo život. Přišla o soukromí a na své účinkování v této taškařici moc ráda nevzpomíná.

Jiné je to ale u komparzu. Tam Troška odhalil, kolik vesnické babky za natáčení dostávaly. A prý se do kamery předváděly a pitvořily moc rády.

„Ty babičky měly měsíční důchod 350 korun. A my jim denně dávali stovku až sto dvacet. Nedivte se, že druhý den už byly všechny báby seřazený na návsi na natáčení. Za ty peníze běhaly po vsi i ty, který ani nohy neměly,“ uvedl Troška v rozhovoru pro Aha!

Z toho se dá vyvodit, že Blažena s Milunou měly přeci jen trochu více. Ale na natáčení nezbohatl ani Broněk Černý, který hrál Vencu Konopníka. Do filmu se dostal na poslední chvíli a vlastně omylem. Jen přišel očumovat na náves, když Troška vybíral komparz. A jak ho režisér zahlédl, hned se začal rodit v hlavě radikální nápad. Obsadím ho tam a dám mu jednu z hlavních rolí…

Související články

Další články