Šest lvích sošek si letos vysloužil film Bába z ledu. Na předávání Českých lvů 2018 byl jasnou jedničkou. Cenu za nejlepší ženský výkon si odnesla Zuzana Kronerová, cenu za ten mužský zase Pavel Nový. Oba si to za svůj výkon bezesporu zasloužili, jelikož natáčení bylo skutečně náročné.

1. Pavel Nový je otužilcem už 30 let

Ve filmu se často leze do studené vody, což byl ten nejmenší problém pro Pavla Nového. Tomu ledárna vůbec nevadila. Otužilcem je totiž již 30 let, což režisér Bohdal Sláma vůbec netušil, když ho najímal.

2. Trénink Zuzany Kronerové

To pro Zuzanu Kronerovou to tak jednoduché nebylo. Koupat se ve studené vodě na rozdíl od hereckého kolegy nemá ve zvyku, a tak musela otužilectví trénovat půl roku před natáčením. Otužovali ji tři trenéři.

3. Vyznání lásky

Herec Pavel Nový je opravdový milovník. Testem obsazení do filmu totiž byla milostná scéna, kde musela postava Broni vyznat lásku Zuzaně Kronerové. Nový to provedl tak dokonale, že měl roli rázem jistou.

4. Konzultace s doktorem

Od začátku nebylo jasné, zda Zuzana Kronerová postavu Hany vezme. Natáčení bylo vzhledem k častému plavání v ledové vodě pro starší ženu rizikové, a tak hlavní protagonistka dlouho váhala. To, zda roli může ve svém věku zvládnout, konzultovala s lékaři.

5. Komparz plný otužilců

Během komparzu byli přítomní skuteční otužilci, kteří herce během natáčení podporovali. Ve filmu zazněla jejich pravá jména. Bez jejich pomoci by se to prý těžko zvládalo. Teplota vody měla neuvěřitelných 3,5 stupně.