Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Atentátnice se odmítla odpálit! Sundala si výbušninu a vzdala se policii

Zdroj: profimedia.cz
Sebevražedná atentátnice vyslaná islámskými extremisty z Boko Haram se ve středu v uprchlickém táboře v Nigérii odmítla odpálit. Výbušniny si sundala z těla a přihlásila se policii. Masakr tak mohl být ještě mnohem horší.

"Vypověděla, že byla vystrašená, protože věděla, že zabije lidi. Také se ale bála jednat proti instrukcím mužů, kteří ji do tábora zavedli," řekl agentuře AP zástupce táborové domobrany Modu Awami.

Radikálové zajali asi stovky žen. Ve středu dívku se dvěma dalšími džihádisté zavezli do tábora Dikwa a nařídili jim, že se musí odpálit mezi obyvateli. Dívce se to ale nelíbilo.

Když nebyli muži poblíž, přesvědčovala svoje kolegyně, aby to nedělaly. Nakonec sama výbušninu odhodila a utekla. Ostatní dvě atentátnice se odpálily a zabily 58 lidí.

Policisté později narazili na dívku, která plakala a vypověděla, že měla také útočit. Nebyla toho ale schopná, protože v táboře žije její otec. Vyšetřovatele pak zavedla na místo, kde zanechala výbušninu.

V táboře Dikwa žije 50 tisíc lidí. Dívka skončila ve vazbě. Vyšetřovatelům ale poskytla cenné informace o dalších plánovaných útocích. Boko Haram má na kontě v posledních šesti letech 20 tisíc lidí. Dva a půl milionu lidí muselo utéct ze svých domovů.

Související články

Další články