Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Aston Martin vyrábí pojízdná autíčka pro malé děti. Tahle zabijácká legrace stojí půl milionu korun!

V téhle nádheře se může krásně zabít i vaše dítě!
Zdroj: Nicholas Mee

Jste extrémně bohatí rodiče, kteří chtějí svému dítěti dopřát trochu toho luxusu, aby z něj vyrostl správný rozmazlený fracek, jak se sluší a patří? Právě pro tuhle sortu lidí začal známý automobilový výrobce Aston Martin vyrábět specialitku – pojízdnou verzi svého vozu pro děti ve věku 10 let a výš.

Vozidlo s názvem Aston Martin DB Junior je zcela funkční obdoba klasiky Aston Martin DB5, kterým se v 60. letech proháněl James Bond. Naštěstí ale auto pro děti neobsahuje vystřelovací sedačky ani výsuvné kulomety.

DB Junior je 2,5 metrů dlouhé a jeden metr široké vozítko obsahující skutečný čtyřtaktní benzínový motor s objemem 110 cm3 a poloautomatickou třístupňovou převodovku. Maximální rychlost, kterou se může vaše desetileté dítě prohánět, je 74 kilometrů za hodinu. Zdá se vám to dost? Můžete nainstalovat omezovač, aby se vám děťátko příliš rychle nezabilo.

Výrobce tedy říká, že vozidlo mohou používat lidé od 10 let klidně až do osmdesáti let, ale otázkou je, zda se do něj někdo starší nacpe. Má ale polohovatelné sedačky a prý bychom byli překvapení, kolik je v něm místa. „Vejde se do něj i dospělý,“ říká Nicholas Mee, šéf Aston Martin.

Jenom v něm budete vypadat na silnici poněkud… Nepatřičně.

Související články

Další články