Včera zveřejněný neuvěřitelný poslední telefonát Ivety Bartošové (†48) její matce obsahoval řadu mimořádně zajímavých informací. Hodně zajímavá je například pasáž, ve které maminka Svatava s Ivetou v klidu analyzuje situaci Artura Štaidla, který je veřejností považován za někoho, kdo dobrovolně žije pod ochranou svého otce, hudebníka Ladislava Štaidla a maminku jezdil do Uhříněvsi na otočku víceméně litovat.

Realita ale byla zjevně úplně jiná: „On počítá každej den, kdy mu bude osmnáct, od Ládi chce jít pryč, čeká, až mu bude osmnáct, aby mohl odejít… chce od Štaidla pryč,“ říká Bartošová trochu překvapené matce s tím, že Artík „…chce žít doma“.

To potvrdil eXtra.cz i Josef Rychtář (56): „Už Jiří Pomeje měl nápad na přístavbu k domu, která by Arturovi umožnila tu žít a mít soukromí, s Ivetkou jsme to tak plánovali, Artur se na to vyloženě těšil, chtěl žít u maminky v Uhříněvsi.“

Nebohý Štaidl junior teď bude muset zřejmě měnit plány. Dá se předpokládat, že po smrti matky a za stávající situace rozhodně nebude chtít v jejím domě žít, a je otázkou, zda přeci jen nezůstane v garsonce vedle svého otce v Apolinářské ulici, tedy alespoň do doby, než si skutečně ujasní, jak dál.

Moudřejší budeme v říjnu, kdy Artur konečně dopočítá dny do svých omnáctin a bude o svém životě moci rozhodovat sám.