Už tak své matce, královně Alžbětě nadělal hodně vrásek, když si vzal zrzavou divošku Sarah Ferguson, s níž měl hodně zábavné manželství pěkně propírané tiskem.

Teď ale princ Andrew (54) čelí zase dalšímu skandálu, je totiž obviněn z toho, že sexuálně zneužíval nezletilou Američanku, a to na konci devadesátých let, kdy jí bylo teprve sedmnáct let.

Podle své výpovědi měla žena trpět sexuální zotročování u amerického investičního bankéře Jeffreyho Epsteina, který ji pak prodával dále bohatým a vlivným klientům na soukromém ostrově a jedním z nich měl být právě i vévoda z Yorku.

Andrew sice přiznal, že byl Epstein jeho dobrý přítel, ale striktně odmítá jakékoliv obvinění z toho, že by dívku zneužíval či s ní měl pohlavní styk. Bankéř byl ale odsouzen v roce 2008 k více jak ročnímu trestu vězení, jelikož se prokázalo, že dívku, které bylo v té době 17 let, opravdu nutil k prostituci.

Královna i ve svém pokročilém věku 88 let tak znovu musí korigovat svou rodinu, která v minulosti utrpěla hodně skandálů a v poslední době přišlo její smíření s tiskem, který do britské monarchie přestal rýpat, zejména po smrti její snachy Lady Diany.