Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Komentář: Anděly už neberou vážně ani hudební publicisté, ani muzikanti. Slavnostní večer vyměnili za koncert Manic Street Preachers

Zdroj: archiv

Všichni, kdo na poli české hudební scény něco znamenají, vyměnili včerejší účast na předávání Andělů za rok 2013 v pražském Hudebním divadle Karlín za mnohem záslužnější a prozaičtější akci. Koncert velšské rockové legendy Manic Street Preachers v Lucerně!

Zatímco Hudební divadlo Karlín bylo naplněno jen pro kamery a objektivy fotoaparátů tak, "aby se neřeklo", velký sál nejkrásnějšího pražského paláce praskal ve švech. Mezi nadšenými fanoušky se kromě známých muzikantů míjeli i přední hudební publicisté, jejichž účast byla předpokládatelná spíš na paralelní akci včerejšího večera.

Jak se zdá, ceny Anděl pro ně nejspíš ztratily jakýkoliv punc a dle slov jednoho z nich rozhodně i "moment překvapení". "Všechno je dopředu nalajnované a je tak jasnější než facka, kdo si ceny letos odnese," pověděl nám známý hudební publicista a člen Akademie populární hudby s půllitrem piva v ruce. "Hlavně nikomu neříkejte, že jste mě tu viděli, musím napsat report z Andělů, ale nemusím u toho být, už mám článek připravený, protože vím, jak to dopadne," dodal. Že by se se svým inovativním přístupem k psaní reportáží inspiroval u nás?

Pravda je, že hudební ceny Anděl 2013 opravdu mnoho překvapení nepřinesly. Lenka Dusilová, Dan Bárta či skupiny Kryštof a Monkey Business vyhrávají totiž tato ocenění pravidelně.

Mainstreamové vody poněkud rozčíslo ocenění krnovské formace Bratři Orffové, ale vzhledem k tomu, že chlapci si již letos vysloužili i nejvyšší ocenění třetího ročníku cen Apollo, bylo jasné, že i Andělé je musí korunovat, aby to náhodou nevypadalo podezřele. Podařilo se jim tak proměnit obě jejich nominace a odnesli si domů ocenění za skupinu roku i album roku. Z čehož bude mít jistě radost i náš Pavel, který jim jako čestný člen Akademie dal svůj hlas.

Objevem letošních Andělů se stala zpěvačka Lenny, dcera Lenky Filipové, která se tak postavila po bok Lenky Dusilové, aby těch Lenek nebylo málo.

Chtěli jsme sice včera přejet alespoň na andělskou afterparty, ale chlebíčky prý nestály za řeč, a tak jsme se raději fotili s Manic Street Preachers v backstagi.

Související články

Další články