Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Amulety a talismany podle astrologie: Co vám přinese štěstí a čím si zajistíte svoji ochranu?

Věříte v magickou moc talismanů a amuletů?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Talismany a amulety se již od pradávna uplatňují v tradiční magii. Talismany nám nosí štěstí, zdraví, lásku a hojnost. Amulet vás zase ochrání svou čarovnou silou před vším zlým, ať již jsou to nehody, nemoci, nebo třeba negativní lidé.

Opatřit si amulet či talisman můžete ve formě nejrůznějších předmětů, šperků, přívěsků, kamenů, mincí, run, čínských znaků, ale funguje takto kupříkladu i plátěný pytlíček se sušenými bylinkami.

Talismany a amulety podle znamení zvěrokruhu:

Beran

Aktivní Berani docela rádi riskují, hodit se jim bude ochranný amulet v podobě podkovy, která značí štěstí a klid. Pro Berany, co hodně cestují, lze doporučit včelu – symbol píle a vůle dotáhnout věci do konce.

Býk

Znamení Býka přinese úspěch a štěstí zlatá beruška. Sokol pak napomůže k odvaze a osvobození se od závislostí ve vztazích i financích. Býci si mohou zvolit i Venuši, jež představuje ženskost a krásu.

Blíženci

Blíženec je neustále v pohybu, a proto uvítá klíč, který pomyslně otevírá bránu poznání. Blíženci mohou ocenit i kříž, jenž představuje světové strany a spojení mezi mužskou (jang) a ženskou energií (jin).

Rak

Pro emocionální Raky je vhodná želva, přináší jim moudrost, chápavost, vyrovnanost a sílu, také plodnost a dlouhý věk. Úspěch, zdraví, bohatství a věrnost v lásce Rakům zajistí znak čtyřlístku.

Lev

Pro znamení Lva je ideální slunce – symbol záře, energie a síly. Talisman v podobě draka Lvům dodává odvahu na cestách, přispívá i k dlouhověkosti a zdraví. Slon potom přináší blahobyt a šťastný život.

Panna

Zrozenci Panny potřebují řád a jistotu, vhodný je pro ně amulet ve tvaru čtverce, který symbolizuje stabilitu a logiku. Zelený cvrček Pannám obstará úspěch v práci, lilie je nasměruje ke klidu a věrnosti.

Váhy

Váhy nechť si pořídí talisman ve tvaru srdce, bude je poté obklopovat láska. K podpoře důvěry a naděje pro pozitivní vývoj se hodí hvězda. Amulet z růženínu přinese Vahám, toužícím po harmonii a kráse, uzdravení.

Štír

Pro Štíry je výborný symbol jejich znamení, připomíná jim štíří sílu. Skarabeus, jenž značí věčný koloběh života, dodává moudrost, zdraví a dlouhověkost. Užitečná je Štírům žába – talisman prosperity a plodnosti.

Střelec

Střelci ocení amulet z tyrkysu, který je ochrání na cestách. Hvězda přináší naději v těžkých chvílích a pomáhá při řešení problémů. Jistý zásah zaručí šíp, sova zase Střelcům přidává na moudrosti.

Kozoroh

Kozorohům prospívají talismany vyjadřující materiální hodnoty – mince. Dále je to astrologický symbol naší planety, jímž je kříž v kruhu, ten značí spojení země a nebe. Kozorozi uvítají safír a křišťál.

Vodnář

Znamení Vodnáře ochrání boží oko, povede je po cestě učení a poznání. Pro Vodnáře je vhodná značka číslice devět, která představuje tvůrčí sílu. Doporučit lze rovněž symbol jejich planety, tedy Uran.

Ryby

Zrozenci v Rybách uvítají mušle a různé ulity, zajistí jim klid v duši. Dobré jsou pro Ryby postavičky andělů, elfů, skřítků a víl. A pochopitelně i symbol ryb, znak dlouhodobého rodinného štěstí a lásky.

Na talismany věří i naše olympijské rychlobruslařky. Martina Sáblíková si do Soči přivezla plyšového medvídka, jenž s ní takto putuje už pár let, Karolína Erbanová pak prstýnek od maminky, podobně jako na minulých hrách ve Vancouveru.

Sháníte-li originální dárek, například k Valentýnu, zavítejte do komplexu Mineralia v pražské Havlíčkově ulici, kde se nachází největší středoevropská výstava a obchod s minerály, a pořiďte úchvatný talisman nebo amulet z drahých kamenů.

Osobní a erotické horoskopy pro všechna sluneční znamení naleznete každý den tady.

Související články

Další články