Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Americký moderátor naštval Slováky: Jejich prezident je kráva a Slováci žerou zvratky!

Jon Stewart ve své show ironizuje pohled Američanů na Slováky.

Jmenuje se to PISA testy a podle nich se pak zkoumá úroveň vzdělání v každé jednotlivé zemi. Testy dělají většinou středoškoláci, kteří jakožto budoucí generace určují kvalitu vzdělání. Není žádným překvapením, že Spojené státy americké se nikdy do čela nedostanou, bílých míst u nich na mapě je tam víc než dost a ty srážejí průměr.

Letos tedy Američané skončili na 36. místě, předběhlo je Slovensko. A ve svém pořadu The Daily show si vzal zrovna tyhle výsledky a vůbec celé Slovensko na paškál moderátor Jon Stewart. Ten bavil své publikum tím, že Slováky označil za „zasrané požírače svých zvratků“, za vývozce střevních plynů v bedýnkách a řekl, že si je naprosto jist, že těmto lidem vládne kráva.

Chování Stewarta se sice může zdát nepatřičné, ale moderátor se jen navážel do svého vlastního národa. Povědomí Ameriky o okolním světě nebylo nikdy jejich silnou stránkou a Stewart tak vlastně paroduje myšlení běžného Američana, kterým není bostonský právník z Harvardu, ale nablblý redneck, ženatý se svou sestřenicí, jehož jediným životním motorem je hamburger, NASCAR a pivo, absolutně neregistruje, že za oceánem jsou ještě nějaké kontinenty. Toto myšlení je ještě navíc podporováno masově čteným americkým bulvárem, který zcela jistě udělá z padnutí USA v boji na poli vědění přehnaný skandál.

Můžeme akorát souhlasit s tím, že „vtipná“ parodie na Slováky moc vtipná není, chybí jí jakási sofistikovanost, se kterou dokáží jiné národy urážet například Britové. Příště mu tedy doporučujeme trochu se u nich přiučit.

Mohlo by vás zajímat

Další články