Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Americká lékařka ordinuje svým pacientkám s rakovinou vibrátor namísto chemoterapie

Americká lékařka sklízí se svou revoluční vibrační teorií velký
úspěch na poli medicíny.

Známá americká lékařka Mary Jane Minkin, která působí jako vedoucí na gynekologicko-porodnickém oddělení lékařské fakulty Yaleovy university, doporučuje svým pacientkám pravidelné používání vibrátoru.

Správné prokrvení pohlavních orgánů, dostatek endorfinů, zmírnění projevů menopauzy a další výhody „vibrační terapie“ dokáží podle jejích výzkumů udělat s onkologickými pacientkami doslova zázraky. Ještě v 19. století bylo běžné, že lékaři používali vibrátory pro léčbu žen trpících hysterií. Brzy se však tato praktika setkala s příkrou kritikou, neboť lékaři tímto způsobem sexisticky naznačovali ženám, že nad jejich nemocí snadno zvítězí přístroj falického tvaru namísto psychiatrických medikamentů. Ve 20. století začaly naštěstí ženy používat vibrátory dobrovolně i bez lékařského předpisu a lékaři přestali hysterii označovat za zdravotní stav. Překvapivé je, že dnes se vibrátory vrací opět na scénu i z hlediska medicíny.

Jedním z nejdůležitějších aspektů pro správnou léčbu nejen onkologických pacientek je podle doktorky Minkin šťastnější život a správné prokrvení pohlavních orgánů. Málokdo si totiž uvědomuje, jaké problémy může ženám přinést takzvaně „nešťastná vagina“. „Jedním z problémů, které ženy mají, je menopauza. A jelikož se dožíváme stále vyššího věku, každá žena si menopauzou pravděpodobně projde. Dokud naše vaječníky produkují dostatek estrogenu, tak je s naší pochvou i s námi všechno v naprostém pořádku. Jenže vaječníky bohužel nejsou nesmrtelné, a tak začne jednoho dne hladina tohoto hormonu klesat a naše pochva začne vysychat,“ řekla doktorka Minkin v rozhovoru pro Vice magazín. „Suchost vaginy způsobuje diskomfort při pohlavním styku a to je problém. Žena se musí cítit dobře i po menopauze. A tak si myslím, že jedním z cílů všech gynekologů by mělo být zachování „šťastné vaginy“ i ve vysokém věku," dodala.

Na gynekologické klinice v Yale je „vibrační“ teorie stále oblíbenější, i když z počátku způsobovala značné rozpaky, hlavně u starších pacientek. Mary Jane Minkin doporučuje svým pacientkám bezbarvé silikonové vibrátory bez BPA a ftalátů a doufá, že se jí podaří svou nezvyklou terapii rozšířit ještě plošněji a za hranice USA.

Mohlo by vás zajímat

Další články