Před soudem dnes stanula Alžběta již potřetí. Nemocemi byla nakažena pravděpodobně infikovanou injekční jehlou, kterou užívala při svých útěcích z dětského domova. O svých nákazách ví od patnácti let. Své potenciální partnery o nich měla informovat. „Nebála jsem se, že někoho nakazím. Testy jsem měla dobré a ještě jsem nikdy nikoho nenakazila," pronesla před soudem v pondělí. Na pravidelné zdravotní kontroly se však nedostavovala.

S partnery, jejichž zdraví ohrozila, se stýkala v Hradci Králové, Pardubicích, Praze, Poděbradech a Ústí nad Labem. S nákazou se však svěřila pouze jednomu. „Bydlela jsem s ním. Věděl to o mně. I jeho rodina. I všichni v Pardubicích," uvedla.

S posledním mužem žila asi osm měsíců. O nemocích mu neřekla, protože se údajně bála, že jej ztratí. Měli spolu asi dva měsíce chráněný styk, dokud nezačal ochranu sám odmítat s tím, že se mu to nelíbí.

Z pětice potenciálně nakažených mužů žila pouze se třemi. Dva patří k náhodným známostem z dřívější doby. U čtyř bylo prokázáno, že nejsou nakaženi. Pátý se však vyšetřit nenechal. Alžběta je tedy obžalována z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozí jí pět až dvanáct let vězení.