Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Alžběta lovila muže a roznášela HIV! Co dnes říká na svou obhajobu? To vás dostane!

+ Další fotografie
V Hradci Králové dnes probíhá soud se čtyřiadvacetiletou Češkou, která vědomě roznášela HIV a další pohlavní nemoci. Čelí obžalobě za nechráněný sex s pěti muži, které tak vědomě mohla nakazit těmito nemocemi. Vyrostla v dětských domovech, odkud často utíkala. V té době také užívala drogy, přičemž pravděpodobně došlo k nakažení.

Před soudem dnes stanula Alžběta již potřetí. Nemocemi byla nakažena pravděpodobně infikovanou injekční jehlou, kterou užívala při svých útěcích z dětského domova O svých nákazách ví od patnácti let. Své potenciální partnery o nich měla informovat. „Nebála jsem se, že někoho nakazím. Testy jsem měla dobré a ještě jsem nikdy nikoho nenakazila," pronesla před soudem v pondělí. Na pravidelné zdravotní kontroly se však nedostavovala.

S partnery, jejichž zdraví ohrozila, se stýkala v Hradci Králové, Pardubicích, Praze, Poděbradech a Ústí nad Labem. S nákazou se však svěřila pouze jednomu. „Bydlela jsem s ním. Věděl to o mně. I jeho rodina. I všichni v Pardubicích," uvedla.

S posledním mužem žila asi osm měsíců. O nemocích mu neřekla, protože se údajně bála, že jej ztratí. Měli spolu asi dva měsíce chráněný styk, dokud nezačal ochranu sám odmítat s tím, že se mu to nelíbí

Z pětice potenciálně nakažených mužů žila pouze se třemi. Dva patří k náhodným známostem z dřívější doby. U čtyř bylo prokázáno, že nejsou nakaženi. Pátý se však vyšetřit nenechal. Alžběta je tedy obžalována z pokusu o těžké ublížení na zdraví Hrozí jí pět až dvanáct let vězení.

Související články

Další články