Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Alec Baldwin začal boj za očištění svého jména: Žaluje zbrojířku, jejíž pistolí zastřelil kameramanku

Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku Halynu.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Žaloba

Americký herec Alec Baldwin v pátek podal žalobu na zbrojířku a další tři členy štábu v souvislosti se smrtí kameramanky Halyny Hutchinsové. Tu Baldwin nešťastnou náhodou zastřelil loni v říjnu při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku. Podle agentury AP herec uvedl, že chce očistit své jméno.

V žalobě podané u vrchního soudu v Los Angeles herec viní některé členy štábu z nedbalosti. Reaguje přitom na předchozí žalobu, kterou na Baldwina a další kolegy podala jiná členka štábu. V Baldwinově žalobě jsou jmenováni zbrojířka Hannah Gutierrez-Reedová, asistent režie Dave Halls, dodavatel rekvizit Seth Kenney a rekvizitářka Sarah Zachryová.

Všichni čtyři byli spolu s Baldwinem jmenováni v žalobě, kterou dříve podala skriptka Mamie Mitchellová. Ta podle AP stála při incidentu za Hutchinsovou.

Kameramanka přišla o život

Baldwinova křížová žaloba tvrdí, že došlo k nedbalosti, a požaduje náhradu škody. Žaloba, z níž cituje agentura Reuters, uvádí, že tragédie se stala, protože zbraň byla nabita ostrými náboji, což zbrojířka nezkontrolovala, asistent režie řekl, že zbraň je bezpečná, a podal ji Baldwinovi. Rekvizitářka podle žaloby nenahlásila, že se zbrojířka mimo plac chovala bezohledně a představovala bezpečnostní riziko pro své okolí.

"K této tragédii došlo na natáčení filmu – ne na střelnici, ani na bojišti, ani na místě, kde by existovala byť jen vzdálená možnost, že zbraň bude obsahovat ostré střelivo,“ stojí v žalobě, kterou cituje portál The Guardian. "Více než kdokoli jiný na této scéně byl Baldwin neprávem považován za pachatele této tragédie. Těmito křížovými nároky se Baldwin snaží očistit své jméno," uvádějí hercovi advokáti.

Natáčení nízkorozpočtového filmu se odehrávalo na ranči Bonanza Creek u Santa Fe v Novém Mexiku. Baldwin při něm 21. října loňského roku vystřelil z revolveru, v němž byl ostrý náboj. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Hutchinsová přišla o život a režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Baldwin prý nestiskl spoušť

Baldwin v televizním rozhovoru řekl, že nestiskl spoušť, ale jen natáhl zbraň, načež pistole vystřelila.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ale dospěl k závěru, že herec musel stisknout spoušť, respektive že zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže 45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy