Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Alarmující informace: Tříleté děti jsou závislé na iPadech!

S tabletem dnes umí zacházet i malé děti.
Zdroj: profimedia.cz

Hrůza! Současné děti stále více trpí závislostí na moderních technologiích. Aktuální průzkumy ukazují, že více než polovina rodičů nechává své potomky používat tablety a smartphony – přestože celých 81 % maminek a tatínků si velmi dobře uvědomuje, že na dětskou psychiku to může mít negativní vliv.

Své o tom ví i dvaačtyřicetiletá Shona Sibary a její pětačtyřicetiletý manžel Keith. Jejich teprve tříletá dcera Dolly totiž zcela propadla kouzlu iPadu. Sibaryovi ovšem nejsou jediní rodiče, kteří se s tímto problémem musí potýkat.

"Kdybych mu to dovolila, Oscar by strávil celý den na iPadu svého otce, na kterém lze sledovat filmy a televizní seriály nebo hrát hry," říká pětadvacetiletá Gemma Finney o svém nejmladším synovi. "Když po něm chci, aby tu zatracenou věc už konečně vypnul a šel dělat něco jiného, dostává záchvaty vzteku," dodává.

Gemma by byla raději, kdyby si její děti hrály na zdravém vzduchu nebo třeba malovaly. Stejně jako mnoho jiných maminek i ona je však proti přitažlivosti elektronických her bezmocná. V zoufalé naději, že se jí tím Oscara podaří vylákat ven, dokonce začala chovat kuřata. Zbytečně.

Podle psychologů se nelze divit, že právě iPady malé děti tolik přitahují. Hry jsou interaktivní, barevné a velmi stimulující. Někteří odborníci jsou však přesvědčeni o tom, že u batolat se pravá závislost – ať už na čemkoliv – zkrátka vyvinout nemůže. A pokud některé děti tráví na tabletech příliš mnoho času, je chyba výhradně na straně rodičů.

Související články

Další články