Marek Půček (24), který v srpnu na pražském náměstí Kinských zabil autem jednadvacetiletou Marii Č., stanul dnes před soudem.

Jedná se o ostře sledovaný případ drogového „bosse“ pražského Smíchova, který po celovečerních oslavách narozenin srazil Marii, jež čekala na tramvaj. Nevinná dívka studovala druhým rokem v Praze na Univerzitě Karlově Přírodovědeckou fakultu a v osudný den šla na brigádu do supermarketu, kde si přivydělávala na studium.

Marek Půček po nárazu vystoupil z auta a od umírající dívky zbaběle utekl! Osudný den, 5. 8., hledala Půčka celá Praha. Spekulace o tom, že je někde zalezlý jak krysa a čeká, až z něj vyprchá alkohol a drogy, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Nakonec to známá figurka pražské zlaté mládeže stejný den večer krátce po čtvrt na devět vzdala a sama se přišla přiznat na obvodní oddělení policie. Tam ho sice okamžitě podrobili orientačnímu testu na drogy a alkohol, ale výsledky byly podle všeho negativní.

Půček se dnes přiznal, že vypil dvě malá piva. Podle Blesk.cz k tomu prvnímu uvedl: „Na Andělu jsem se chtěl zastavit v restauraci, zahlédl jsem kamarády. Přisedl jsem si a dal jsem se do řeči. Objednal jsem si malé pivo, které jsem vypil.“

Na líčení přišel i přítel Marušky, Jáchym. Chodili spolu přes 4 roky, bydleli spolu a podle rodiny plánovali svatbu.

Vrah se pokoušel omluvit rodině, ta se ale vyjádřila jasně.

„Sdělení o sražení od policie bylo jako blesk z čistého nebe a naprosto nás paralyzovalo. Celou rodinu ponořilo do bolesti. Nedokážeme přijmout skutek, že tento člověk sedl za volant pod vlivem. Neakceptujeme, že nám zaslal omluvný dopis. Žádný takový nám nepřišel.“ To je podle Blesk.cz doslovné znění, které přečetla soudkyně v soudní síni.

Soudní líčení bylo odročeno na 5. prosince.