Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

A tyhle ženy slouží dobru? Irské jeptišky údajně pohřbívaly stovky dětí do odpadní jímky!

Jeptišky z irského sirotčince měly pohřbívat děti do odpadní jímky.
(Ilustrační foto)

Katolická církev se poslední dobou snaží, seč to jen jde. Papež František (77) žehná nesezdaným párům, podporuje homosexualitu, tvrdě trestá zneužívání a reorganizuje celou církev. Dokonce byl zvolen významnými periodiky jako osobnost nebo muž roku.

Jenže pak se vždycky objeví něco, co jeho dobré úmysly naprosto podkopne. Jako naposledy teď v Irsku v hrabství Galway, kde bylo podle dobových záznamů zjištěno, že jeptišky v sirotčinci pohřbívaly malé děti místo do hrobů do odpadní jímky!

Sirotčinec fungoval od 20. let minulého století někdy do roku 1960 a sloužil hlavně pro svobodné matky s dětmi. Vzhledem k tehdejší epidemii tuberkulózy v Irsku zemřelo v sirotčinci zhruba osm set dětí, které nebyly řádně pohřbeny.

Ostatky dětí v odpadní jímce objevila historička Catherine Corless a na základě jejího podnětu úřadům se nyní začne vyšetřovat, zda tehdy jeptišky nepochybily v péči o svěřené děti. Po více jak padesáti letech to ale i tak nebude k ničemu.

Mohlo by vás zajímat

Další články