Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

A je to tu! Mladíkovi (21) přišili penis mrtvého muže. Orgán bude fungovat. Transplantace se zdařila!

A je to tu! Mladíkovi (21) přišili penis mrtvého muže. Orgán bude fungovat. Transplantace se zdařila!
Zdroj: Stellenbosch University
Přišili mu penis mrtvého muže a orgán bude fungovat! Jde o první úspěšnou operaci svého druhu na světě. Tým doktorů ze Stellenboschské univerzity v Jihoafrické republice vstoupil do dějin. Mladík (21), který nový penis dostal, o svůj původní orgán přišel při zpackané obřízce. O operaci informovala univerzita na svém webu.

Věděli jste, že jen v Jihoafrické republice kvůli zpackané obřízce přijde o svůj penis až 250 mužů ročně Stejný osud čekal neznámého mladíka. Jenže mu pomohl tým lékařů ze Stellenboschské univerzity.

Operace, která byla provedena v nemocnici v Kapském městě, trvala dlouhých devět hodin.

Uskutečnila se už v prosinci, ale lékaři čekali, až se pacient zotaví a také zda opravdu bude schopen erekce

Nyní lékaři oznámili, že všechny cévy byly úspěšně spojeny a mladík bude schopen normálního sexuálního života

Mladík, který pochází z kmene Xhosa, o svůj původní orgán přišel před třemi lety. Lékaři mu ho museli amputovat kvůli nepovedené obřízce

"Jsme překvapeni, že tak rychle funguje. Předpokládali jsme, že všechny funkce orgánu budou obnoveny do dvou let. Jsme opravdu překvapeni tím, jak to šlo rychle," uvedl doktor André van der Merwe, který operaci vedl.

"Je to obrovský průlom. Dokázali jsme, že to jde, že můžeme někomu vrátit jeho orgán i ztracené sebevědomí," dodal profesor Frank Graewe, který doplnil, že je opravdu vzrušující být součástí historie.

Související články

Další články