Tak a už je to venku! Tedy on. A to doslova. Vévodkyně Catherine (31) dnes v 16:24 londýnského času (17:24 SELČ) porodila syna, třetího následníka trůnu, který nastoupí vládu po svém otci Williamovi.

Cedule u Buckinghamského paláce je v obležení fanoušků, ale stále se ještě čeká na jméno a přesné míry potomka, ale nebojte se, všechno důležité se od nás dozvíte. Budeme sledovat ostřížím okem další informace, ale už nyní lékaři oznámili, že princ vážil 3,8 kilogramu. Jméno může palác tajit až několik dní.

Dědeček malého prince, korunní princ Charles ale prozatím vydal toto prohlášení: „Já i moje žena (Camilla Bowles) máme velkou radost z příchodu našeho vnoučete. Je to neuvěřitelně výjimečný moment pro Williama a Catherine a my jsme za ně nadšeni z příchodu jejich prvního chlapečka. Prarodičovství je jedinečný okamžik v každém životě, jsem neskutečně hrdý, že jsem poprvé dědečkem, a těšíme se, až brzy přivítáme novorozeného prince.“

Británie a celá veřejnost se tuto zprávu oficiálně dozvěděly až po oznámení Buckinghamského paláce, poté bylo narození prince potvrzeno zprávou porodníků a poprvé v historii se o narození syna dozvěděli lidé hlavně na sociálních sítích, zejména na Twitteru.

Před nemocnicí Panny Marie i před palácem jsou tisíce lidí, které musí policie odhánět. Lidé v Británii ihned po potvrzení narození, které proběhlo v půl sedmé večer našeho času, začali slavit, zpívat a tleskat, oslavy se protáhnou i na několik dní. Je to významná událost nejen pro Británii, ale i pro celý svět, kde má Anglie dalších 15 zemí v područí. Britská monarchie zažívá rekordní popularitu, a proto je narození potomka ostře sledovaná věc celou veřejností.

Jméno potomka, kterému se zatím říká Baby Cambridge, ještě možná není ani vybráno, rodiče mají na rozhodnutí několik dní. Princ William (31) je nyní ještě nejspíš v nemocnici a před Lindoovým křídlem stále stanují desítky televizních štábů, které by si přály rozhovor. Královská rodina má ale pronajaté celé toto křídlo nemocnice, čili tam může klidně i přespat a z nemocnice vyjde spolu až s matkou, vévodkyní Kate.