Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

9 důvodů, proč se dneska opravdu nedívat na oscarový animák Rango

Chameleon Rango je obyčejný kašpar s hlasem Johnnyho Deppa. Velmi
nevyužitá filmová šance.

Je to film pro děti a vlastně není. Rango je oscarový animovaný film o chameleonovi v havajské košili, který na vyprahlé poušti zažije neuvěřitelná dobrodružství.

Kritici jej vynášejí do nebes a obecně se Rango řadí do červených čísel vysokého hodnocení, která jim dávají filmoví fanoušci. Je to originální, je to vtipné, má to myšlenku, jásají jejich komentáře.

Ne.

My vám teď řekneme, proč s tímto „skvělým animákem“ neztrácet vůbec čas. Nova Cinema dnes ve 20.00 jen na vlastní nebezpečí.

1. Nenechte se ošálit zvučnými jmény. Film natočil Gore Verbinski, režisér Pirátů z Karibiku, a hlavní postavu chameleona Ranga namluvil Johnny Depp. Čili v češtině to bude Saša Rašilov. Je úplně jedno, jestli se budete dívat na film v dabingu či v originále, dialogy jsou totiž stupidní pořád.

2. Rango je hnusně zanimovaný. Jistě to dalo hodně práce a byla to velká dřina a výsledek je podle pozérů na jednom známém českém filmovém serveru „uchvacující“. Není. Zvířata, nejčastěji hlodavci, jezevci nebo ptáci, tedy postavy městečka Prach, jsou kvůli animaci ošklivá a na některá se opravdu velmi stěží kouká, je to jako čumět do terária s pavouky.

3. Příběh by mohl být super, ale někde se stala chyba. Chameleon vypadne ze svého luxusního terária na silnici a v poušti dojde do městečka Prach, kde si začne říkat Rango. A protože strašně lže, vymýšlí si v místním saloonu hrdinské historky a obyvatelé z něj proto udělají šerifa, ač je vlastně zbabělec. Ve městě dochází voda a Rango to musí vyřešit, situace je ale zapeklitá. Tento film je vlastně pocta klasickým westernům a Clintu Eastwoodovi, bohužel Rango je idiot a ještě navíc pořád mele. A jak víte, ve westernech se naopak hodně mlčí. Takže namísto westernu tu máme upovídanou one-man show jednoho pablba v kovbojském klobouku. A nezachrání to ani pončo Clinta Eastwooda na konci.

4. Už během první půl hodiny se ztratíte. Nebudete vědět, kdo, co a s kým a proč, Rango bude pořád mluvit, takže ho přestanete poslouchat, a navíc se začnete strašně nudit. Příběh se pak ještě rozkošatí o další zápletky a postavy, řekneme vám to upřímně, my Ranga dokoukali celého asi až tak na počtvrté.

5. Vůbec vás nezajímá, jak to dopadne. Napínavé je to asi tak jako vytahaná guma od trenek našeho šéfredaktora Pavla. Vlastně jeho řeči o pokeru jsou daleko napínavější a zábavnější než děj tohoto filmu. Celou dobu jen sedíte a čekáte, až to už proboha živého skončí, abyste si mohli odškrtnout povinnou položku ze seznamu filmů.

6. Není to pro děti, je tam spousta narážek na klasické dospělácké filmy. Jenže dospělák bude v sobotu večer určitě dělat něco jiného než se dívat na film s chameleonem v havajské košili a kovbojském klobouku.

7. Vsadíme se, že pak nebudete umět říct jednu výraznou scénu, jen si pořád budete pamatovat ta strašně ošklivá zvířata.

8. Za celou dobu nepadne ani jeden pořádný vtip. A to ani ten sofistikovaný pro chytrého diváka, jen pár gagů. Ale to bude samozřejmě tím, že my nejsme chytří diváci a nemáme smysl pro humor. Jistě.

9. Na Oscarech to porazilo nádherný animovaný film Jak vycvičit draka, plný vikinských hrdinů, draků, čarokrásné hudby a velmi silného příběhu. A proto Rangovi nikdy neodpustíme.

Související články

Další články