Naprosto všichni lidé na světě touží po šťastném životě. Spoustě se to ale nedaří a oni jsou pak frustrovaní. Často si také lidé mylně představují štěstí ve formě majetku a peněz. Možná jste to už slyšeli, ale štěstí je hlavně stav mysli. A aby vaše mysl byla správně naladěná, musíte o ni pečovat.

My pro vás máme 8 rad, jak být šťastný a úspěšný v životě zároveň, poněvadž úspěšnost úzce navazuje na štěstí.

1. Nepomlouvat ostatní

Pomlouvání možná upevňuje vztah s dotyčným, se kterým zrovna pomlouváte, ale pro vaši mysl je to sebevražda. Nejde jen o to, že potom budete mít špatný pocit a budete se bát, aby ten pomlouvaný náhodou nezjistil, co jste o něm říkali, ale ubližujete tím jenom sobě a svojí mysli.

2. Nenadávat

Všichni si potřebujeme někdy ulevit sprostým slovem a jedno hanlivé slovo zvolené ve vzteku ještě nikdy nikoho nezabilo. Problém ovšem je, když nadáváte v jednom kuse a na všechno. Negativní postoj zkrátka zabíjí pocit štěstí a sprostá slova taky. I když to je těžké, měli byste se snažit ve všem a v každém vidět ty světlé stránky.

3. Neřešit zbytečnosti

Naštvalo vás, že si vaše kamarádka koupila novou kabelku, zatímco vy nosíte už rok tu samou? Tak se na to vykašlete. Ve skutečnosti přece vůbec nezáleží na tom, jakou kabelku máte, a ani vuittonka vás neudělá šťastnou. Nebo vás rozčílilo, že si partner nehodil trenky do prádla? A co je vám po tom, však on si je tam někdy hodí. Zkrátka se naučte na některé věci prostě vy****t a povznést se nad ně.

4. Nezůstávat v činnosti, která vás nebaví

Jestli vás vysoká škola (základních a středních se to netýká, to jsme museli přežít všichni) nebo práce nebaví a neuspokojuje, prostě odejděte a najděte si něco nového, co vás bude bavit. V opačném případě nikdy nemůžete být šťastní.

5. Nelitujte se

Sebelítost je snad to nejhorší, co pro sebe můžete udělat. Jestli máte důvod nad sebou vzdychat, tak je něco ve vašem životě špatně a vy to musíte buď změnit, nebo se s tím vyrovnat.

6. Nedělejte si starosti s tím, co nemůžete změnit

Nemůže zachránit celý svět, i kdybyste hrozně chtěli. S věcmi, které nejdou změnit, se musíte umět vyrovnat a je na vás jak. Jestli vás třeba trápí hladové děti v Africe, tak například přispějte na sbírku.

7. Dodržujte vyvážený denní režim

Denní režim musí být v rovnováze a to znamená, že pohyb, práci a odpočinek byste měli vykonávat ve stejném poměru. V opačném případě budete ztrácet energii a dobrou náladu a s ní odejde i pocit štěstí.

8. Vyřešte vztahy

Nedořešené vztahy, často s rodinou, jsou největší překážky, které vám brání ve štěstí. Když chcete být šťastní, měli byste si s dotyčnými všechno vyříkat, usmířit se a odpustit si.