Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

8 neprůstřelných argumentů, proč byste okamžitě a bez debat měli začít hrát squash!

Squash je zábavnější než tenis.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Chybí vám dostatek vůle dělat pravidelně nějaký sport? Nemáte moc času, ale i tak se chcete pořádně zapotit a třeba i zhubnout nějaké kilo? Tak právě pro vás je squash ideálním sportem. Nevěříte? Máme pro vás 8 důvodů, které vás přesvědčí!

1. Squashový boom, kdy ho hrál kdekdo jen proto, že to bylo moderní, už v Česku pominul, což má jen samé výhody. Kurty nepraskají ve švech a cena za pronájem se mírně snížila. Na svoji rezervaci proto nebudete muset čekat a ve větších městech můžete jít hrát prakticky vždy, kdy se vám zlíbí.

2. Nemusíte lítat pro míčky, jako je tomu v tenise. Tady vám ve hře stačí jen jeden.

3. Zapotíte se ale stejně, jako byste hráli tenis. Squash je rychlá hra, při které dochází k poměrně slušnému výdeji energie za krátkou dobu. Takže během hodinky se zaručeně pořádně zapotíte, i když máte na hru jen málo času.

4. Dá se hrát za každého počasí! Squash je halová hra, takže i když venku leje jako z konve nebo jsou nesnesitelná vedra, na kurtu je pořád stejně.

5. Při squashi neustále měníte směr pohybu, rozebíháte se, prudce brzdíte a díky tomu zapojujete do hry celé tělo i smysly. Během jedné hodiny hry rozvíjíte postřeh a kromě mozkových buněk zapojujete ruce i nohy. Trénovat s vámi budou i plíce a srdce.

6. Na squash nepotřebujete celý arzenál věcí. Bohatě vám stačí raketa, která se dá pořídit i za pár stovek, sportovní oblečení, vhodné boty a míček. Míčků je několik druhů. Zkušení hráči hrají s pomalými míčky, které se tolik neodrážejí a není tolik prostoru na jejich odehrání. Méně zkušení zas volí rychlé míčky, které se více odrážejí a pomáhají míček udržet déle ve hře. Úrovně jsou odlišeny barvami.

7. Má jednoduchá pravidla, takže je pochopí úplně každý!

8. Většina Čechů je vydřená z hokeje, ale věděli jste, že Česko má jeden squashový talentovaný zázrak, který nemá konkurenci? Je jím Jan Koukal, který, ačkoli mu je teprve 31 let, získal už 16 titulů mistra republiky. Tenhle talent nikdo neporazí, a když, tak je to v rodině. Řeč je o jeho švagrovi Gregorym Gaultierovi, který je momentálně třetím nejlepším hráčem světa a za manželku si vzal Koukalovu sestru. Proti sobě nehrají, ale ještě s českou dvojkou Petrem Martinem tvoří tým. O víkendu se jim dokonce podařilo vybojovat český týmový titul.

Související články

Další články