Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

7 zvláštností o lidském těle. Tohle jste určitě nevěděli!

Ilustrační foto.

I když si zajisté myslíte, že o svém těle víte všechno, rozhodně tomu tak není. Přečtěte si informace, které vás stoprocentně překvapí!

1. Počet vlasů Blond lidé mají více vlasů než ostatní, protože barva kštice souvisí s tím, kolik vlasových cibulek je na vaší hlavě. Průměrný věk má asi 100 tisíc vlasových cibulek, blonďáci asi 146 tisíc, tmavovlasí 110 tisíc.

2. Počet slin Pokud byste se někdy chtěli vykoupat ve vašich slinách, nebyl by to problém. Za život totiž průměrný člověk vyprodukuje asi 35 tisíc litrů slin, což se rovná dvěma bazénům.

3. Výměna kůže Pokožku zcela vyměníte cca každých 26 dní.

4. Počet cév V organismu máme zapletených neuvěřitelných 96 tisíc kilometrů cév.

5. Vyndáte a přežijete… Když byste si z těla vyndali slezinu, část střev nebo část jater, klidně byste byli schopni dál fungovat.

6. Růst chodidel S přibývajícím věkem se mohou v důsledku ochabování svalů a šlach vaše chodidla zvětšovat. Je tedy možné, že z Popelčiny nožičky za pár let přesedláte na pěknou loď.

7. I když jste nosili rovnátka, vaše zuby se můžou pořádně zkřivit Každý z nás má jiný úsměv, jinou kvalitu zubů a dásní, ale s věkem se nám vše zhoršuje. Takže pokud každý den neusínáte s nasazovacími rovnátky na zubech, věřte, že už to s vašimi tesáky půjde jen z kopce.

Související články

Další články