Chcete, aby se za vaší hřívou lidé otáčeli, ale aby vás to nezruinovalo?

Vyzkoušejte odvary z následujících bylinek, které dobře znaly už naše prababičky!

Stačí do vroucí vody přidat dvě až tři lžíce sušené nebo čerstvé bylinky, nálev nechat zchladnout a použít k omytí vlasů.

1) Měsíček lékařský

Tahle oranžová léčivka skvěle působí především na citlivou vlasovou pokožku se sklony ke svědění a lupům. Má protizánětlivé účinky a vlasy navíc krásně zjemní.

2) Rozmarýn lékařský

Pokud se vaše kštice nadměrně mastí, neváhejte a utíkejte do nejbližšího bylinkářství. Rozmarýn výrazně snižuje tvorbu mazu ve vlasové pokožce, pomáhá růstu vlasů a je velmi dobrý na rozčesávání jako kondicionér. Pozor by si však měly dát blondýnky, neboť tato rostlinka vlasy přirozeně ztmavuje.

3) Kopřiva

Také tato bylinka má skvělé účinky na mastné vlasy a lupy. Díky vysokému obsahu minerálů, vitamínů a aminokyselin odvar z kopřiv zabraňuje vypadávání, zvyšuje lesk a posiluje vlasový růst.

4) Heřmánek

Voňavý odvar lze doporučit především majitelkám světlé hřívy. Heřmánek vlasy krásně prosvětlí, zvýší jejich lesk, zklidní pokožku a působí protizánětlivě.

5) Máta peprná

Máta zabraňuje svědění pokožky, pozitivně ovlivňuje poškozenou pokožku po škrábání, osvěžuje, dezinfikuje, tím zabraňuje tvorbě lupů.

6) Levandule

Kromě toho, že vlasy krásně provoní, by ji měl vyzkoušet každý, kdo má hodně zničené vlasy, nebo ten, komu více vypadávají.

7) Přeslička rolní

Oxid křemičitý obsažený v této bylince stahuje póry, zesiluje cévy, omezuje nadměrné maštění kůže, má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá prokrvit hlavu. Vlasům přispívá hlavně tím, že se zpevňují a méně se lámou. Obecně je vhodný právě pro slabé vlasy, které často vypadávají, nebo pro ty, které se více mastí.