Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

7 věcí, které prozradí, že žijete s manipulátorem!

Zdroj: archiv
Láska přerostla v nenávist a strach? Asi tak by se dal popsat průběh vztahu s manipulátorem. Většinou stojí v této roli muž, ovšem není vyloučeno, že bude týrat muže žena. Pokud u vás doma má hlavní slovo strach, je na čase s tím skoncovat. Manipulátor dělá těchto 7 věcí.

Život v nefungujícím vztahu je jistě únavný, ovšem život v permanentním strachu a stresu je přímo zdraví nebezpečný. I láska od manipulátora byla zpočátku krásná a povznášející, postupem času se ovšem pohádka změnila spíš v horor a vy nevíte, jak z rozjetého vlaku vyskočit? V tom případě se neváhejte obrátit na svou rodinu, přátele nebo profesionální psychology Pokud váš partner je kopii těchto bodů, je na čase udělat razantní životní změnu.

1. Vyvolává v druhých pocit viny, který se snaží obhájit svou láskou a starostlivostí.

2. Své názory, postoje i pocity mění podle toho, co je pro něj zrovna prospěšné.

3. Vyžaduje po druhých dokonalost a naprostou disciplinovanost. Není možné, aby druzí měnili svá rozhodnutí, názory nebo pocity.

4. Lže a vymýšlí si, pokud z toho může mít prospěch.

5. Nesnáší kritiku a neuznává naprosto zřejmá fakta.

6. Potřeby a přání druhých ho absolutně nezajímají.

7. Donutí vás dělat věci, které byste sami nikdy neudělali.

Pokud má váš partner takové chování, je na čase to začít řešit Najděte v sobě sílu a postavte se mu. Máte vždy dvě možnosti, a tak mu jeho úkoly a přání prostě pokaždé neplňte. Nemusíte se hned postavit do opozice a nesouhlasit s ničím, co řekne. Nastavte ovšem nové mantinely, za které on nebude moct. Pokud se změnou nebude souhlasit a váš osobní prostor nebude respektovat, buď vyhledejte odborníka, nebo s takovým člověkem prostě a jednoduše nebuďte. Nemusíte být otroky a nikdo vám nemůže říkat, co máte a co nemáte dělat, dokonce ani váš partner. Udělejte odvážný krok do neznáma a uvidíte, že vám to přinese klidnější a spokojenější život

Související články

Další články