Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Daisy Lee Horoskop

Nejnovější kauzy

7 věcí, které J. K. Rowling v knihách o Harrym Potterovi neprozradila! Víte, jak dopadl Neville či profesorka McGonagallová?

J. K. Rowling prozradila v průběhu let hned několik zajímavých informací
o světě Harryho Pottera.
Sedmidílná knižní sága o Harrym Potterovi se stala celosvětovým fenoménem. Přesto ale existují věci, které unikají i těm nejzarytějším fanouškům. Následujících 7 faktů se totiž britské spisovatelce do knih už nevešlo a prozradila je jen v rozhovorech do tisku.

1. Dvojčata Weasleyova byla od sebe jen dvakrát v celém životě. Poprvé, když George utrpěl zranění na uchu, a podruhé, když Fred zemřel.

2. Mozkomorové byli metaforou pro depresi, se kterou J. K. Rowling bojovala v mládí.

3. Harryho oblíbený učitel obrany proti černé magii Remus Lupin byl vlkodlakem a britská spisovatelka viděla v jeho „nemoci“ paralelu s HIV pozitivními lidmi. Ti prý zažívají podobné problémy z hlediska vnímání veřejností.

4. Profesorka McGonagallová byla skvělou hráčkou famfrpálu. V posledním roce ale utrpěla zranění a byla nucena ukončit kariéru.

5. Voldemort alias Tom Riddle zemřel ve věku 71 let. Kdyby se nevydal na cestu černé magie, mohl prožít i delší život.

6. Fred a George Weasleyovi házeli v první knize sněhové koule přímo na Voldemortův obličej. Ten byl ale v té chvíli skrytý pod turbanem profesora Quirrella.

7. Neville Longbottom a Luna Lovegood neskončili spolu. Ačkoliv zdánlivě tvořili dokonalý pár, tak se Neville nakonec stal učitelem bylinkářství v Bradavicích a oženil se s Hannah Abbot, která navštěvovala ve stejném ročníku Mrzimor. Luna skončí s Rolfem Scamanderem, jehož dědeček byl autorem knihy Fantastická zvířata a kde je najít.

Mohlo by vás zajímat

Další články