Stejně jako každý rok i ten letošní opustily tento svět významné osobnosti, které nám všem budou chybět. Letos nás nejvíc zasáhla úmrtí těchto lidí.

Pavel Bobek

Legendární český zpěvák, který do socialistického šediva přinášel trochu té Ameriky, country a bezstarostného šviháckého stylu. Zemřel v listopadu v šestasedmdesáti letech na následky prodělané mozkové mrtvice.

Paul Walker

Herec, který se po své smrti stal slavnějším, než byl zaživa. Jeho tragická náhlá smrt v autě zasáhla všechny fanoušky série filmů Rychle a zběsile a jeho jméno bylo tématem číslo jedna na sociálních sítích.

Nelson Mandela

Pro některé mírotvorce, pro jiné terorista. Pro nedávnou světovou historii v každém případě zásadní postava. Nelson Mandela zemřel v prosinci v úctyhodných pětadevadesáti letech.

Magda Mázlová

Sice jen seriálová postava, ale pro fanoušky Ordinace měla její smrt skoro stejnou váhu, jako kdyby někdo zemřel doopravdy. Magda se v seriálu objevovala dlouhých sedm let a její skon udělal z chudáka Čestmíra Mázla trojnásobného vdovce.

Jiřina Jirásková

Česká herečka zemřela začátkem roku 2013 v jednaos­mdesáti letech. Svou smrt už dlouho předpovídala a očekávala, smutné je, že na její slávě se do poslední chvíle přiživovala Lucie Bílá, taktéž známá jako anděl smrti.

Margaret Thatcherová

Bývalá britská premiérka opustila tento svět 8. dubna v sedmaosmdesáti letech. Jedni ji milují, druzí nenávidí. Její období vlády v Británii prospělo ekonomice, způsobilo však těžkosti většině obyvatel. Navždy bude vnímána jako Železná lady.

Vladimír Čech

Český herec, divákům známý zejména jako moderátor soutěže Chcete být milionářem, odešel nečekaně v jednašedesáti letech, jen chvíli poté, co mediálně vypustil zprávu o tom, že trpí zvláštním typem rakoviny.