Představa romantické lásky s jedním mužem po boku až do smrti nás ženy drží prakticky od útlého dětství.

Jakmile si jednou svého prince na bílém koni zvolíme za svého, dokážeme (nebo se o to skutečně velmi snažíme) mu být věrné celý život.

Totéž se bohužel nedá říct o mužích. Jsou to lehkovážníci a děvkaři. Proč? Tohle je 7 důvodů!

1) Příležitost dělá zloděje

A co si budeme nalhávat, muži mají celoživotně k aférkám všeho druhu dveře skutečně otevřené…

2) Sex na prvním místě

I když vás milují, zbožňují své děti i rodinné zázemí, které jste společně pracně vybudovali, pokud dostanou možnost skočit k někomu do pelechu, aniž by slyšeli 20 výmluv a čekali na ten správný okamžik, udělají to!

3) Druhá míza

Nebo syndrom zavírajících se dveří? V jeden moment muži zkrátka dojde, že stárne, dědkovatí a plešatí, a proto se vydá ještě jednou (nebo několikrát) vstříc romantickému dobrodružství, aby si dokázal, že je pořád ještě chlapák!

4) Stereotypy je děsí

Když se muž denně dlouhá léta probouzí vedle stejného tvaru zadku a prsou, začne utíkat alespoň v představách. A když ho doběhnou jeho vlastní představy, začne utíkat od své ženy.

5) Pud lovce

Muži zoufale prahnou po roli lovce versus kořisti. Když už jednu kořist dostali na lopatky, jejich chuť k dobývání další ženy samozřejmě roste.

6) Dobrodružství

O čem by si povídal s chlapama po fotbale? O tom, jak je jeho žena úžasná a jaký upekla skvělý štrúdl? Mnohem raději si bude přikrášlovat historky o tom, jaká je ona mladičká studentka medicíny dračice a že její otec je stejně starý jako on…

7) Černé svědomí neexistuje

Většina mužů umí striktně oddělovat city a sex. Pokud si tedy sem tam „odskočí“, rozhodně se necítí vinni. Naopak, budou překypovat optimismem a dobrou energií a jejich manželka bude mít pocit, že má vedle sebe toho nejlepšího muže na světě.