Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

7 podceňovaných českých herců a zpěváků, kterých by si měla veřejnost daleko víc všímat

Matěj Ruppert už měl mít dávno mezinárodní slávu, Maruška Doležalová
větší herecké role a Vojta Lavička nesmí být „ten z Gipsy.cz“.
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie

Pro určité skupiny lidí jsou to herecké nebo hudební modly, ale široká veřejnost je tak nějak přehlíží nebo úplně nedoceňuje. Přičemž právě tihle by si zasloužili vaši zvýšenou pozornost. Jsou velmi nadaní, několik z nich se uplatňuje i ve více oborech a je škoda, že o nich není pořádně slyšet nebo se sami rozhodli pro klidnější životy mimo velká světla ramp.

1. Matěj Ruppert (35)

Známý je tady dost, určitě se ohradíte. Je, ale Ruppert je přesně ten člověk, jehož jméno by už dávno mělo přesahovat hranice. Skvělý zpěvák a celkem dobrý herec by určitě udělal díru do světa, kdyby se lidé kolem něj pořádně snažili. Není to nic lehkého, s tím souhlasíme, ale Matěj by si to už dávno zasloužil. Ostatně nahrávky Monkey Business už dávno světově zní, tak co.

2. Iva Frühlingová (31)

Holka z Litvínova, co udělala modelingovou kariéru ve Francii a ještě se navíc zjistilo, že umí skvěle zpívat. Zažila zpět v Čechách obrovský boom se svými dvěma singly, které navíc nazpívala ve francouzštině, a pak se po ní slehla zem. Teď je známá spíš jen jako exmanželka Richarda Krajča a její hudební produkci aby člověk pohledal. Ivo, ty máš talent a vypadáš skvěle, nespi někde v koutě a zase nás oblaž nějakými svými peckami!

3. Ivan Hlas (59)

Ukázkový případ talentu, který se vytratil někam do malých klubů. Že Ivan Hlas má velký hlas, o tom není pochyb. Navíc si taky umí složit písně a sám si je zahrát, takže si může říkat hudebník. O tom se dneska všem těm rychlokvaškám může jenom zdát. Kde je Ivan Hlas a co dělá? Proč ho nikdo zase nepřizve k filmu? Muzikál Šakalí léta byl jeho one man show a dokázal zhypnotizovat davy. Jeho schopností je škoda nevyužít.

4. Marie Doležalová (26)

Jé hele, to je Saša z Comebacku! No právě. Maruška si rozhodně nezaslouží, aby se mluvilo jen o jejích televizních rolích. Dejte jí někdo konečně pořádný prostor ve filmu! Že hraje skvěle, předvedla už v Pusinkách, na co všichni čekají? Asi tušíme, po pořádném nástupu Doležalové by byla Aňa Geislerová zapomenuta.

5. Vojtěch Lavička (33)

Skládá hudbu, skvěle hraje na housle, moderuje, píše. A co si vybavíte, když někdo řekne jeho jméno? Buď si nevzpomenete, nebo řeknete: „Jó, ten houslista z Gipsy.cz!“ Nefér. Vojta by neměl být žádný Jó, ten, ale hudebník známý úplně všem.

6. Iva Bittová (55)

Když s Ivou je to těžké. Iva nikam nechodí, nikde se neukazuje, rozhovorů dává málo, hodně se věnuje vážné hudbě a ve filmu se objeví jen sporadicky. Iva Bittová si přísně vybírá, čemu se upíše, protože ctí svoje kvality, ale občas je to na škodu. Velká hudebnice a nadaná herečka by mohla těšit veřejnost daleko víc, hlavní role ve filmu Tajnosti byla jen taková jednohubka na jedno spolknutí, velká škoda, že Iva nedostává víc filmových rolí.

7. Jakub Špalek (45)

Pamatujete si ho ze Šakalích let a z Jízdy. A pak už nic. Ze Špalka se stal hlavně divadelní režisér a daleko slavnější je teď jeho sestra Petra Špalková. Jakub se odklidil do ústraní ke škodě českého filmu, je to jedna z nejcharisma­tičtějších tváří, která se u nás na plátně objevila. Kdo nechodí do divadla, nemá téměř šanci Špalka někde vidět a ocenit jeho herecké kvality.

Související články

Další články