Když se člověk zamiluje, je neskonale šťastný, nemusí spát ani jíst, a přesto vypadá pořád skvěle, rozdává úsměvy na všechny strany a energie z něj čiší na sto honů. Druhá strana mince je však fakt, že se z něj stane hormonální závislák s inteligencí prvoka a nulovou rozlišovací schopností. Růžová mlha zamilovaným lidem totiž zatemní mozek natolik, že obvykle přestanou fungovat jako racionálně uvažující bytosti. Tohle je 7 věcí, které se cyklicky opakují s každou další zamilovaností!

1) Neustále se pitomě usmíváte, a to i v momentě, kdy vám šéf pohrozí vyhazovem, když uvidíte babičku upadnout na přechodu nebo když se dozvíte, že váš soused týrá své králíky. Stává se z vás citový mrzák, ale vy si myslíte pravý opak!

2) Vaši kamarádi jsou najednou na odpis, a to vám ještě před dvěma týdny byli dobří, aby vám u piva dodávali odvahu, jak svou vyvolenou partii pozvat na rande. Teď, když je ruka v rukávu a pes v boudě, nemáte najednou čas ani náladu řešit jejich nezajímavé přízemní životy. Přátelé přijdou na řadu zase až ve chvíli, kdy se vrátíte nohama na zem, nebo až se budete rozcházet.

3) Jste odporně pozitivní. A pokud nepoužíváte kondomy, možná zůstanete pozitivní po celý svůj život.

4) Začnete používat duál, majestátní plurál nebo alespoň obyčejné množné číslo, protože když se vás někdo zeptá například na to, co děláte o víkendu, a myslí tím vás jako jednotlivce, automaticky začnete větu zájmenem MY. „Ještě nevíme, musíme se domluvit s miláčkem,“ zní obvykle vaše odpověď.

5) Ztrácíte smysl pro humor. Jestliže vás před časem užilo na cynické narážky a ironické vtípky, teď se na téhle vlně absolutně nechytáte. Všechno je ve vašich očích totiž krásné, smysluplné a všeobjímající. A tak si pravděpodobně oblíbíte všechny písně Tomáše Kluse a vydáte se s ním do země za duhou.

6) Pořád jenom plánujete. V hlavě se vám odehrává tisíc scénářů, příběhů a situací, které vedle své nové lásky prožijete. Zatímco ženám v hlavě obvykle začne znít Mendelssohn, muži mívají úplně jinou kulisu při svých představách.

7) Zahlcujete Facebook společnými fotografiemi, aktuálním stavem „je ve vztahu s“ a váš slovník začne být prokvetlý děsivými výrazy jako miláček, lásenka, láska, prdelka, zlatíčko, brouček, beruška atd. Však to znáte…