Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

7 důvodů, proč je v Česku tolik mamánků po třicítce!

7 důvodů, proč je v Česku tolik mamánků po třicítce!
Zdroj: profimedia.cz
Spousta chlapů se drží máminy sukně, co nejdéle to jde. Je jim úplně jedno, že už dávno nejsou děti nebo puberťáci a že by se měli konečně postavit na své vlastní nohy. U maminky jim je nejlépe a proč by měli své hnízdečko lásky opouštět, když sami by se museli starat úplně o všechno? Já vám řeknu několik jasných důvodů, proč se "mamánci" nevzdávají tak snadno.

1. Vidina osamostatnění je děsí

Pro typické mamánky není nic horšího, než když nastane den, kdy jim jejich chlebodárce a celoživotní živitel dá stopku a jasné ultimátum. Tohle se stává ale zřídkakdy, protože maminky své syny nadevše milují a raději si budou dál hýčkat hada na prsou, než aby uznaly, že v pětatřiceti by už vážně mohli žít svůj život.

2. Nikdo je nesekýruje

Kdyby se museli odstěhovat třeba ke svojí přítelkyni, to by začaly galeje. Žádné lenošení po práci s pivem na gauči, které mu maminka nosí, protože moc dobře chápe, jak je chudáček synáček znaven z celodenního sezení na židli a cvakání do počítače. To u přítelkyně by musel vysávat, mýt nádobí, venčit psy a nedej bože případné děti. Ne, ne, to raději pěkně doma u zadku své maminky.

3. Ušetřené peníze

Když bydlí u mámy, tak v tom lepším případě všechno platí na půl. Jenomže při přestěhování do vlastního přichází tvrdá rána od života. Už mu nikdo nebude přispívat na nájem nebo na jídlo. A taky se rozhodně z čista jasna v jedenáct večer, když si vzpomene, že začíná fotbal, neobjeví v lednici čirou náhodou vychlazené pivo. Co si chlapec neudělá, to nebude mít. A k tomuhle nemůže přece nikdy dojít.

4. Každý průser odpuštěn

Pokud je onen rozmazlený chlapec k tomu všemu ještě jedináček, patrně se ho asi nepůjde zbavit a jen tak snadno si ho slečny k sobě nepřestěhují. Musel by totiž začít být zodpovědný. A to je těžké pro normálního chlapa, natož pro takového fakana, kterému máma odpustí vše, protože to je její jediné dítě, které za nic určitě nemůže.

5. Nemusí se zpovídat

Jestli se vrátí z nočního ražení o pár hodin později, tak je to úplně jedno. Starostlivá máma vyčerpaná čekáním na svého syna usne a malá lež při ranní snídani přece nikomu neublíží. A maminka to skousne, protože jí by její dítě nikdy nelhalo. Bydlet ovšem u přítelkyně, tak se nevyhne hodinovému vyslýchání při lampičce, která mu bude mířit přímo do jeho ožralého obličeje, a možná schytá ještě pár facek.

6. "Full service"

Hromada špinavého oblečení, která se ještě včera válela v koši, se jako mávnutím kouzelného proutku vyprala, vyžehlila a sama nějak došla do skříně, kde se uložila do komínku. Ráno se probouzí kolem poledne s kocovinou a usedá přímo k domácímu vývaru, který se tam prostě objevil. Umíte si představit, že by žil sám? Patrně by umřel špínou, hladem a smradem.

7. Maminka je jistota

Chybí mamánkovi peníze do výplaty? Nevadí, od toho tady je přece bohatá maminka, která si spoří vedle důchodu a stejně nikam nechodí a nic si nekupuje. Zrovna tak rychle a ochotně přispěchá, když potřebuje pár drobných na pivo. Opouštět takový zlatý důl? To by dobrovolně udělal jen blázen.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy