Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

7 důvodů, proč Češi jednoduše nemohou uspět na letošním Euru

Petr Čech byl v přípravě jako cedník.
+ Další fotografie
Vrchol letošní fotbalové sezony se blíží. Reprezentace už se nemohou dočkat Eura ve Francii. Účastnit se bude i český národní tým, nicméně je tu mnoho aspektů, které hovoří proti němu. Podle nás to ti naši prostě nezvládnou.

Z českého týmu sice zní i zprávy, že máme na triumf, nicméně je třeba být soudní. Ve Francii je většina týmů daleko kvalitnějších než ten náš. My jsme pro vás připravili sedm důvodů, proč naši nemají šanci udělat na Euru díru do světa.

1. Tragický závěr přípravy. Prohrát s Jižní Koreou není zrovna něco, čím by se naši čutálisti měli chlubit. Sice to byla příprava, ale v sestavě, která je hodně podobná té, jež nás bude reprezentovat ve Francii. Takhle to určitě nepůjde.

2. Absence velkých individualit. Nemáme v týmu velké hráče jako dříve. Časy, kdy naši oblékali dresy předních evropských velkoklubů, jsou nejspíše pryč.

3. Historie. Ta praví, že poslední větší úspěch přišel na Euro 2004, kde jsme překvapivě postoupili do semifinále. Tahle éra je ale pryč a nejspíše se jen tak nevrátí.

4. Pýcha přechází pád. Opět máme velké oči. Necid dokonce věří v titul. Asi chybí špetka skromnosti a uvědomění, že některé reprezentace jsou jednoduše trochu někde jinde…

5. Chybující Petr Čech. Kvalitní gólman je základ úspěchu. Čechovi ale příprava nevyšla, dělal hodně chyb. Ani v Arsenalu letos nebyl držákem…

6. Elitní evropské výběry jsou jinde. Španělsko, Německo, Anglie, Francie a další. Když se podíváme na soupisky favoritů, tak je patrné, že podobným soupeřům budeme hodně těžko čelit.

7. Útočníci, ze kterých strach nejde. Lafata, Necid nebo Škoda, tihle borci jako mají projít obranami těch nejlepších? Spíše je reálnější scénář, kdy si na nich defenzíva soupeře smlsne…

Mohlo by vás zajímat

Další články