Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

6 způsobů, jak zneužít salátovou okurku, a ne, není to tak, jak si myslíte!

Salátovky se podle nás docela podceňují. Přitom se s nimi dá užít spousta bžundy!

1. Zázrak pro pleť

Slupka od okurky by se vážně měla připlácávat na obličej, má totiž podobné účinky jako aloe vera. Zklidňuje pokožku, pomáhá ji regenerovat a vyživovat. Výborná je i na otoky kolem očí.

2. Pomocník při hubnutí

Okurka umí člověka v pohodě zasytit a přitom je to z 95 % voda. Super způsob, jak obalamutit organizmus a lehce zhubnout.

3. Bojovník proti cukrovce

Věděli jste, že s okurkou můžete bojovat proti diabetu? Má v sobě totiž hormon, který potřebuje tělo k tomu, aby tvořilo inzulín. A navíc má okurka glykemický index 0, což je fakt málo :).

4. Ovlivňuje krevní tlak

Fosfor, draslík a vápník, které obsahují okurky, pomáhají snižovat krevní tlak. Doporučuje se umíchat si koktejl ze šťávy z okurky, mrkve, řepy, citronu a česneku. Ňamka.

5. Ničí bakterie v ústech

Nechte si v ústech plátek okurky po dobu třiceti vteřin. Fytochemikálie v ní obsažené vymýtí bakterie, které způsobují zápach z úst. Cajk!

6. Prevence proti rakovině

Jedna z nejdůležitějších vlastností okurky. Pomáhá předcházet rakovině. Vědci dokázali, že chrání prostatu, prsa, vaječníky, plíce i dělohu. A to díky vitamínům a protinádorovým látkám, jako jsou lutein, fisetin a kyselina kávová, které se v salátovce nacházejí.

Že tady něco zásadního chybí? Jste čuňata!

Související články

Další články