Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

6 vymožeností, které za bolševika nebyly a teď je lidé stejně nevyužívají

Zdroj: profimedia.cz, archiv

Za komunistů nebylo téměř nic. Teď žijeme v době, kdy máme všeho dostatek a nemůžeme si na nic stěžovat a na nic se vymlouvat. Přesto potkáváme smradlavé lidi v MHD a lékaři varují před rostoucí obezitou. Jak je to možné? To je tím, že jsme si nezvykli využívat luxus, který za komoušů nebyl.

Tak co lidé dřív neměli a co stejně teď nevyužívají?

1. Deodoranty, antiperspiranty

Přestože je na trhu nepřeberná nabídka těchto vymožeností, tak se najdou mezi námi tací, kteří ten záhadný sprej pod paže nikdy neviděli Tito jedinci by se měli rychle probudit z kómatu a okamžitě běžet do Tety.

2. Exotické ovoce

V obchodech máme samé dobré ovoce z exotických částí světa, ale stejně většina dětí nedá do pusy pomeranč či banán, jak je rok dlouhý. Radši dlabou osvědčené jablko. V horším případě mají na exotické ovoce alergii.

3. Hračky

V hračkárně je tolik věcí, že rodiče neví, co by svému miláčkovi koupili. Přesto se nakonec vracíme ke starému dobrému pexesu a Člověče, nezlob se. A ještě jedou dřevěné kostky a Merkur.

4. Cestování

Dřív lidé trávili dovolenou v bývalé Jugoslávii, teď jezdí do Chorvatska.

5. Sportovní aktivity

Dnes je v nabídce spousta sportovních, pohybových aktivit jak pro děti, tak pro dospělé. Ale lidé raději sedí u počítače nebo televize. Prostě jak za komoušů.

6. Oblečení

Nikdy nebyla větší nabídka oblečení než teď. Levné, drahé, elegantní, extravagantní, prostě co chcete. Ale stejně se najdou takoví, kteří rádi vytahují své oblíbené kousky (třeba šusťákovku) a straší tím všechny okolo.

Související články

Další články