Duševní rozvoj

Možná už máte dost knížek od různých motivátorů, jejichž rady vám ve skutečnosti přijdou jako ty od Guru Járy, ale vnitřní zklidnění je to, co k otěhotnění rozhodně potřebujete. Zkuste si na YouTube najít meditaci, která vám bude vyhovovat a dejte si ji třeba místo večeře.

Plodné dny

„To je jasný přece,“ říkáte si, ale komu by se pořád chtělo něco počítat. To už ale nemusíte, protože jsou tu aplikace do chytrých mobilů, kam si jen nacvakáte začátek menstruace a ostatní už appka spočítá za vás.

Inositoly

Inositoly jsou přírodní látky, patřící do skupiny vitaminů B. Nejdůležitějším z nich je myo-inositol, který je velkým pomocníkem právě při plánovaném těhotenství – pomáhá normalizovat hormonální profil ženy, upravuje nepravidelnosti cyklu, anovulace a poruchy plodnosti, zlepšuje funkci vaječníků. Vyskytují se sice třeba v ovoci nebo fazolích, ale při běžné spotřebě jich do sebe nedostanete potřebné množství, čili je lepší zajít do lékárny a zobnout je v podobě doplňků stravy, ideálně v kombinaci s kyselinou listovou.

Dostatek spánku

Potácející se zombie s pytli pod očima nebude mít dostatek energie vůbec na nějaké plození, navíc se přece těm, co chtějí otěhotnět, říká „Vyspi se, pak už nenaspíš nic“. Ať je to, jak chce, spánek má léčivé účinky, nemusíte naspávat dvanáct hodin denně, ale pěkných osm hodin poctivého spánku dokáže zázraky.

Nemyslet na to

Počítáte plodné dny, nakukujete do každého kočáru, už máte skoro výbavičku doma, pročítáte mamma fóra? Dejte si stopku, protože vám z toho brzy tak hrábne, že se od vás okolí začne odvracet a jednoho dne možná zjistíte, že i ten, co vám měl dítě udělat, je pryč.

Mít sex

Nesmějte se, existují baculky, které žijí v pocitu, že když budou mít sex jednou za půl roku, stanou se matkami. Může být, ale pravděpodobnost otěhotnění se právě kvůli nadváze snižuje, a pokud už nejste nejmladší, chce to prostě stát se sexuální bohyní a plození si pořádně užívat, ideálně každý den.