Dneska se jejich uživatelé počítají na miliardy a svým zakladatelům nesou astronomické zisky. Každý, kdo v ně ze začátku věřil a investoval svým podílem, nemusí už po deset svých životů nic dělat, navíc historie s nimi už počítá.

Stránky, které i vy navštěvujete denně a nedokážete si bez nich svůj život představit, taky ale nějak musely vzniknout. A tehdy měly podobu, která se už dnes zdá neuvěřitelnou. Ve svých začátcích to byly weby, které toho moc neuměly a nikdo se toho v nich moc nedohledal.

Takový Facebook byl zprvu jen sociální sítí pro studenty Harvardu, na YouTube nebyla ještě skoro žádná videa a z Wikipedie byste si zcela jistě nemohli udělat referát do školy, protože byste se o nikom nic nedozvěděli.

Největší změnou prošel asi Twitter. Sociální síť, která začíná pomalu válcovat Facebook a můžete se s jejím prostřednictvím spojit s největšími osobnostmi, používá ji papež, Barack Obama, nejsledovanější na ní je třeba Eminem nebo Lady Gaga. Ze zelenkavé nepřehledné stránky se stala jednoduchá aplikace, jíž vévodí světu známý modrý ptáček.