Důvodů, proč zachraňovat podivně rozbředlý vztah, je celá řada. Možná máte společnou garsonku, možná jste si před třemi lety pořídili štěně a teď je z něj vaše milované chlupaté dítě.

Možná že máte skutečné dítě a nebo si prostě nedokážete představit, že byste zase začínali úplně od nuly.

Na druhou stranu existuje také cela řada důvodů, proč váš vztah už zachránit nejde.

Pokud si nejste tak úplně jistá, předkládáme vám 6 z nich.

1. Přestala jste si ho vážit

Zatímco vy jste se v průběhu svého vztahu změnila a posunula, váš partner zůstal stát na místě. Už vás neinspiruje, neimponuje vám. A tak vedle něj klidně chodíte v teplácích a nenamalovaná a říkáte si, že to stejně nemá smysl, protože on vedle vás bude každý den hnít stejným způsobem. Proč byste se snažila? Máte ho jistého…

2. Přestal vás přitahovat

Pokud při sexu počítáte pukliny na stropě, přemýšlíte nad tím, co zítra musíte udělat v práci, nebo si představujete svého kolegu, něco tady nehraje. A pokud se váš intimní život smrskl na „už jsme to dva týdny nedělali, asi bych měla…“, zamyslete se!

3. Chybí vám společné zájmy

Zatímco dřív vám nevadilo trávit večery civěním na přiblbé seriály a přikusováním pizzy, teď byste svůj čas raději trávila mnohem efektivněji. Co třeba zajít na koncert, do divadla nebo si jen tak číst knížku? Všechno jde bez partnera nějak lépe?

4. Chybí mu nápady

Kdy vás naposled něčím překvapil? Kdy vám udělal radost? Co se stalo s mužem, který dokázal improvizovat? Narostl mu pupek a změkl mozek… Ouha.

5. Nemáte společné plány

Vy byste ráda ještě cestovala a budovala kariéru, zatímco on už myslí na rodinu a penzijní připojištění… nebo je to naopak? Ať tak, či onak, pokud nemáte společnou vizi, měli byste to rozpustit.

6. Stydíte se za něj

Nejen že vás štve doma. Štve vás i kdekoliv mezi lidmi. Nepřipadá vám vtipný, zábavný a ani trochu reprezentativní. A vaši přátelé to začínají vidět stejně. A to je opravdu kámen úrazu.