Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

6 nejhorších věcí, které škodí vašemu trávení a způsobují pálení žáhy!

Znáte to nepříjemné pálení?
Zdroj: Profimedia
Stres, alkohol a přejídání! Vánoce a bolesti žaludku či pálení žáhy jsou za dveřmi. Co tak přežít svátky trochu jinak a nezatěžovat svůj organismus? Vždyť Vánoce nejsou jen o jídle a válení se na gauči.

Kdo z vás zná nepříjemné pálení v krku anebo známou bolest na hrudi, ví, o co jde. Pálení žáhy trápí spoustu lidí, a pokud je pálení časté a chronicky se opakuje, je čas vyhledat odbornou pomoc! Je to vážný problém, za který si můžeme z velké části my sami. Dá se tomu ale předejít, podívejme se jak:

1. Alkohol. Nejhorší je pít alkohol těsně před spaním a hlavně destiláty. Také sklenička červeného vína způsobuje silné pálení žáhy, dokonce 40 % lidí, které žáha nezlobí, potvrdilo, že při konzumaci alkoholu před spaním mají přes noc pálivou bolest na hrudi.

2. Čokoláda. Čokoláda, a hlavně ochucená a nejvíce peprmintová, způsobuje pálení žáhy.

3. Rajčata a citrusy. Jsou další nebezpečnou potravinou, dokonce i pikantní jídla můžou zhoršit problémy se žáhou. Také tomu moc nenapomáhá ani syrová cibule.

4. Kouření, pozor, škodí i pasivní!

5. Kafe, černý čaj a kolové nápoje či limonády. Všechny sycené a slazené nápoje škodí, dokonce i pivo.

6. Mléko. Jojo, mléko hodně lidí doporučuje vypít právě při pálení žáhy. I když se vám na pár minut uleví, během půl hodiny se bolest vrátí a bude to mnohem horší. Ohrožujete tak svůj žaludek.

A dvě vánoční rady na konec, jezte pomalu, v klidu a nepřecpávejte se. Také není dobré jít spát hned po jídle, probudíte se unavení a bez energie.

Související články

Další články