Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

6 jídel, která byste rozhodně neměli jíst před spaním

6 jídel, která byste rozhodně neměli jíst před spaním
Zdroj: profimedia.cz

Následující výčet potravin, které byste neměli jíst před spaním, asi nebude překvapivý. Nejde ale v první řadě o to, že po jejich konzumaci výrazně ztloustnete, jde spíš o to, že pokud se jimi nacpete, než jdete spát, zbytečně si ničíte zdraví. Trávicí ústrojí by v noci mělo odpočívat, a ne zpracovávat nálože těžkých a nezdravých jídel. Pokud se tak děje, člověk méně kvalitně spí a ráno se budí s nevolností nebo třeba oteklým obličejem. O které zabijáky dobrého spánku a zdravého organismu tedy jde?

1) Těstoviny

Ano, těstoviny jsou jídlem, které je na večer ideální v tom, že je rychle uvařené a skvěle vás zasytí. Problém je, že jsou to samé sacharidy, které se při trávení okamžitě mění na tuk. Trávicí ústrojí s nimi má co dělat i přes den, natož přes noc. Když k tomu přidáme ještě nějakou omáčku, vše samozřejmě vyrobené na oleji, vychází nám z toho skvělá kalorická bomba. Nebrat.

2) Pizza

Kdo by neměl rád pizzu. Dávejte si ji ale raději k obědu než k večeři. Je velmi mastná a její přísady jsou často velmi kořeněné. Konzumace takového jídla zvyšuje riziko infarktu.

3) Sladkosti

Ačkoliv se to zdá nesmyslné, sladké jídlo před spaním vám může ovlivnit snění. A bohužel ne tak, že by vaše sny byly sladké. Naopak, velké množství cukru v krvi před usnutím vám způsobí neklidný spánek a noční můry. Dejte si místo bonbonů raději oříšky.

4) Červené maso

Ačkoliv je pro člověka zdravé, ne před spaním. Pro trávicí ústrojí je to opět těžká nálož, a pokud si k večeři dáte velký steak, váš spánek nebude tak kvalitní, jak by mohl být.

5) Čokoláda

Jak už bylo řečeno, všechny sacharidy se promění na tuk. Že po vyjedení sklenice nutelly asi budete mít ráno problém dopnout kalhoty, je asi jasné. Horší je, že se navíc pořádně nevyspíte, protože čokoláda obsahuje velké množství kofeinu, který vám rozbuší srdce a zvýší tep.

6) Zelenina

Zelenina je samozřejmě vysoce dietní jídlo a je to asi to nejlepší, co můžete před spaním sníst. Dávejte si ale pozor na zeleninu s velkým obsahem vlákniny, jako je třeba brokolice, protože s tou bude mít vaše tělo přes noc problém.

Bonus: A bacha na alkohol

Ačkoliv máte někdy po návratu z hospody pocit, že padnete do postele a zároveň do bezvědomí, alkohol je ve skutečnosti zabíječ spánku. Opilí se více potíte a více se v noci budíte. Máte lehčí spánek a nikdy nevydržíte spát příliš dlouho. A navíc je v něm hodně kalorií.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy