Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

6 jednoduchých způsobů, jak tělu dopřát detox každý den

Zdroj: profimedia.cz

Vaše tělo potřebuje pravidelnou očistu. Zejména, žijete-li nezdravě, oddáváte se alkoholovým dýchánkům, kouříte, stresujete se a nespíte. Zkuste následující:

1. K snídani horkou vodu

A s citronem. Ten pomáhá chránit před nemocemi, stimuluje zažívání a čistí játra. Dejte si horkou vodu s citronem ráno místo vašeho ranního šálku kávy.

2. Masáž

Masáž těla fyzicky vyplavuje toxiny z vašeho těla. Je jasné, že nebudete denně docházet k Thajkám, ale menší masáž chodidel nebo rukou si můžete udělat sami.

3. Zařaďte do jídelníčku vlákninu

Dopřejte si čerstvou zeleninu, luštěniny a cereálie každý den. Vláknina čistí zažívací trakt. Ale pozor, někoho může zbytečně nadýmat a způsobovat zácpu. Přidávejte proto vlákninu postupně.

4. Sláva vitamínu C

Vitamin C pomáhá tělu produkovat glutathion, sloučeninu v játrech, která vyhání toxiny. Proto si nezapomeňte naložit na talíř čerstvé papriky, brokolici, pomeranče, kiwi a jahody.

5. Vodu, vodu a zase jenom vodu

Čtete a slyšíte to všude. Máte pít dostatek vody. Zvlášť teď v létě. A nejsou to plané řeči. Možná, že vaše špatná pleť nebo střevní obtíže jsou spojeny s nedostatečným pitným režimem. Osm až dvanáct sklenic vody denně je ideál.

6. Vypoťte to

Ideálně v sauně nebo při sportu. Vaše cévy se rozevřou a jedovaté látky si to rychleji odpochodují z vašeho organismu.

Související články

Další články