Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

6 důvodů, proč určitě dneska v televizi musíte vidět film Hanebný pancharti

Zdroj: Prima

Němci pěkně napochodovali do Francie, kde před očima Shosanny německý důstojník Hans Landa vyvraždí její rodinu.

Sama unikne do Paříže, kde postupně začne plánovat velkolepou pomstu...

Do Evropy se mezitím dostává skupinka židovských vojáků, kteří se rozhodli mučit a vraždit německé generály a rozsévat mezi nepřátelským vojskem strach.

1. Je to druhá světová podle Quentina Tarantina

Už jste určitě viděli bezpočet filmů z druhé světové války, ale určitě žádný nebyl, jako je tento. Toto je totiž druhá světová očima Quentina Tarantina, a pokud jste někdy viděli některý z jeho předchozích filmů, asi tušíte, co si pod tím představit - zajímavé postavy, nečekané situace a dost pokřivená realita.

2. Je to druhá světová tak, jak by měla vypadat

Charismatičtí SSáci? Proč ne? Jednotka židovských vojáků mučících a zabíjejících nacisty, aby se mezi německými vojáky šířil strach? Boží! Úspěšný atentát na Adolfa Hitlera? Také! Tohle je druhá světová v alternativní realitě, která je o moc zábavnější než skutečná realita.

3. Geniální, geniální scény

I když může Quentin Tarantino trochu režisérsky kulhat v akčních pasážích, jako scenárista je génius a konverzační scény jsou to nejlepší na tomto filmu. Jenom si vezměte tu úvodní, kdy Hans Landa napochoduje do domu Shosanny. Úžasné, dlouhé, přesto napínavé v každé sekundě. Totéž platí i o jedné scéně později v hospodě.

4. Nepřekonatelný Christoph Waltz

Tohle je film, díky kterému objevil tohoto německého herce celý Hollywood a dodnes mu leží u nohou. Christoph Waltz zde předvádí naprosto neskutečný herecký koncert, díky kterému získal zcela zaslouženě Oscara.

5. Nikdy nevíte, co čekat

Když vyšlo najevo, že Quentin Tarantino natáčí film z druhé světové války, všichni čekali nějakou zábavnou řežbu, ale místo toho dostali senzační konverzační film, který by se téměř dal velmi dobře zpracovat pro divadlo do několika kulis! Ale když jste na to připraveni, absolutně to nevadí!

6. Dostal se tam i Vinnetou!

Schválně jestli zmínku o něm najdete!

Související články

Další články