6 děsivých míst v Česku, kde se budete bát i za bílého dne!
Pokud chcete zažít nevšední dobrodružství, otestovat vlastní odvahu, nebo se prostě jen pokusit odhalit, jestli existuje něco mezi nebem a zemí, nemusíte jezdit daleko.
I u nás v Česku se totiž najde množství míst, kde vám budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě a zezadu na krku vás bude podivně mrazit...
Tohle je 6 nejzajímavějších z nich.
1. Hrad Houska
O hradu ležícím 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi jste nejspíš už něco slyšeli. Říká se, že se v něm ukrývá brána do samotného pekla. V noci zde prý jdou slyšet zvuky podobné krokům a fotografie z hradních prostor jsou často rozmazané. Zajímavé je, že stěny místní kaple jsou vždy vlhké i za léta, zatímco stěny sousedních místností jsou suché. Podle pověsti se traduje, že pod kaplí jsou podzemní prostory, v nichž jsou kostry „nelidských“ bytostí. Dokázáno je, že i naprostí bezvěrci se tu necítí úplně nejlépe. Přespání se rozhodně nedoporučuje ani v okolí hradu!
2. Hrad Křivoklát
Ačkoliv je obklopený malebnou krajinou křivoklátských lesů, jeho minulost je protkána temnotou. V 16. a 17. století sloužil hrad jako vězení a traduje se, že jej nyní obchází duše mrtvých a utýraných vězňů.
3. Les Pánova březina u Mukařova
Jen 5 kilometrů jihozápadně od Prahy je místo, ze kterého vám vůbec nebude dobře. Říká se, že za třicetileté války v místech mezi Mukařovem a Žernovkou, poblíž Zelené cesty v Pánově březině utíkala kněžna Nežárka před žoldáky. Než byla dopadena, stačila v lese ve studánce ukrýt velký zlatý kalich. Dopadli ji na místě dnešního Mukařova a poté krutě mučili až k smrti. Zlatý kalich nebyl nikdy nalezen a podle pověsti jej dodnes hlídá v lese černý pes, jehož občasné vytí oznamuje blížící se neštěstí. Mladá kněžna se tu prý zjevuje jako světlovlasá dívka s černými skvrnami místo očí. Koncem devatenáctého století se v lese také rozhodli nešťastní milenci ukončit své životy, když jim rodiče odmítli požehnat sňatek. Místu, kde se ve velkých mrazech milenci vysvlékli a později byli nalezeni umrzlí, se dodnes říká „U zmrzlých“.
4. Hřbitov bláznů v Bohnicích
Dnes už polorozpadlý hřbitov v Praze Bohnicích byl založen na počátku 20. století a fungoval necelých šedesát let. Dost na to, aby zde bylo pohřbeno více než 4000 mrtvých, hlavně pacientů místní léčebny. Leží tu ale také vrazi, sebevrazi, vojáci z první světové války a děti. Místo posledního odpočinku tu bohužel našli i lidé zcela příčetní: nepohodlní dědicové nebo příliš dlouho žijící bohaté tetičky, nemanželské děti a další osoby, které se v blázinci ocitly řízením osudu a už pro ně nebylo cesty zpět. Říká se, že jde o místo s vůbec nejhorší energií na našem území.
5. Hrad Kašperk
Šumavský hrad Kašperk je nejvýše položeným královským sídlem v Čechách. Leží ve výšce 886 m n. m a hrdě nese jméno císaře Karla IV. Název vznikl zkomolením původního Karlsberg, Karlova hora. Lesy, jež ho obklopují, působí ponuře i v pravé poledne, a tak není divu, že Kašperk patří k nejstrašidelnějším památkám v Čechách. K nejstarším místním raritám prý patří Swiza, prastará noční můra pocházející ještě z dob, než Čechy zaplavili misionáři s Kristovým křížem. Tato pohanská bohyně se zjevuje oděna do vlčí kůže s jeleními parohy na hlavě a potrpí si na obdiv. Ten, kdo jí neprokáže patřičnou úctu, zkamení.
6. Hřbitov ve Velharticích
Četli jste Erbenovu Svatební košili? Asi si pamatujete na umrlce... Staré i současné hroby se tlačí na sebe, a když se zatouláte do jihovýchodní části, pocítíte možná plíživé zlo, jež přetrvalo staletí. Podle původní dávné pověsti z úsvitu křesťanství se místní dívka zamilovala do mládence, který padl v bojích. Nedokázala se s jeho smrtí vyrovnat a další nápadníky vytrvale odmítala. Jeden ze zhrzených mužů pak ze žárlivosti a pro pomstu na hřbitově oživil mrtvolu jejího milého, aby si "neživý" vzal s sebou do hrobu "tu živou", která odmítala milovat. Stopy černé magie, jež se při obřadu uvolnila, jsou zde prý patrné dodnes a citliví lidé v místě vnímají negativní energii.