1. Zvládání více věcí najednou. V této disciplíně jasně vítězí ženy. Dokáží vařit, koukat na telku, psát si na sociální síti, umývat nádobí a ještě přemýšlet, co že to vlastně nestihly koupit. Muži v multitaskingu vesměs pokulhávají. Ženský mozek je jako změť drátků, které mají všechno propojené se vším. Muži se naopak dokáží lépe soustředit a snaží se věci dělat s větší precizností.

2. Facebook, Instáč a jedeme Pokud muž není metrosexuál nebo maniak, obvykle nesdílí každý outfit a akci na své sociální síti. Normální muž dává fotek a statusů poskrovnu a sdílí spíše zajímavosti. Ženy mají v tomhle svůj vlastní vesmír. Mám nový svetr, hele… hezká kytka, pojď, společné foto na Instagram. Tam jsem byla, to jsem jedla, ten tam byl taky. Prostě ženy potřebují více pozornosti, ať to je kdekoliv.

3. Řízení Někteří muži tvrdí, že žena za volantem je jako auto bez řidiče. Statisticky jsou na tom však, milí pánové, ženy mnohem lépe. Nejen že způsobí ročně méně nehod, ale také více dodržují předpisy. Mezi oběma pohlavími samozřejmě najdeme dobré i špatné řidiče.

4. Organizování Taky máte kamaráda nebo kamarádku, kteří v lahvičce od šamponu mají technický líh? Jejich byt připomíná sběrný dvůr? Ženy často dávají přednost organizačnímu pořádku, kdy i v chaosu mají systém. Muži jsou vesměs častěji ti, kteří hledají tužku, kterou mají za uchem.

5. Vaření Myslím, že mít doma kuchaře je snem každé ženy. Jenže každý chlap zase chce ženskou, která umí vařit. Starší ženy tuto aktivitu převzaly od svých matek. Mladé holky na to spíš pečou. Obecně se traduje, že muži mají vytříbenější chuť než ženy. Ruku na srdce, vaří spíš maminka než tatínek. Zajímavé ovšem je, že v televizi uvidíme spíše chlapy v akci a různé šéfkuchaře než ženu u plotny.

Poznáváte se a nebo myslíte, že je to jinak?