Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

5 věcí, které jste nevěděli o šatníku představitelky Lídy Baarové Táni Pauhofové!

Lída Baarová byla největší hvězdou a podle toho se také oblékala.
+ Další fotografie
Film o Lídě Baarové je propracovaný do nejmenších detailů a jedním z důležitých prvků byly samozřejmě kostýmy. Právě ty nejvíc umocní atmosféru dobového snímku. Lída Baarová byla v té době evropská hvězda a nespokojila se s ničím menším než tím nejlepším. Informace ze zákulisí natáčení prozradil Blesku kostýmní výtvarník Jan Růžička.

Všechny šaty musely perfektně sednout a navíc odpovídat situaci. Už jenom zkoušky všech kostýmů zabraly Táně Pauhofové několik hodin a ona se musela obrnit pořádnou trpělivostí. Jak to tedy v zákulisí vlastně vypadalo?

  1. Během celého filmu se Táňa pětaosmdesátkrát převlékla a vystřídala 35 klobouků. Doplňky byly dobové originály, jako třeba desítka párů bot, kabelky a rukavice.
  2. Její filmový milenec z Rakouska Gedeon Burkhard (ano, ten z Komisaře Rexe) naopak zkoušení kostýmů nesnáší. V Praze se musel obětovat a v kostymérně strávil 2 celé dny.
  3. Nejdražší kostým byla róba s pláštěnkou, v které Baarová doprovází Fröhlicha na berlínský ples filmařů. Pláštěnka je totiž hermelínová, to znamená, že je vyrobená z lasice hranostaje. Chudák zvířátko. Tahle sranda vyšla zhruba na 50 000 korun.
  4. Průměrná cena kostýmů se pohybovala od 20 000 do 40 000 korun.
  5. Odhadem stál celý šatník Táni Pauhofové 1 700 000 Kč!

Ještě pořád váháte, jestli na tenhle film zajít do kina? Tohle váš přesvědčí!

Mohlo by vás zajímat

Další články