Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

5 věcí, které jste nechtěli vědět o tom, co jíte. Tohle si snad radši nečtěte!

Pozdě. Teď už to dočtěte až do konce a další dny si hodně rozmyslíte, co si strčíte do pusy.

1. Červi

Ve spoustě jídla, které běžně konzumujete, jsou červíci. Tak třeba v každém středně velkém balíčku sušených hub je dvacet červů. Červíky najdete i v každém pytlíku s oreganem a skořicí.

2. Azodicarbo­namid

Neboli E927. Kromě toho, že se používá jako těsnění pro okna a dveře, cpe se často i do pečiva. Zejména ve fast foodech. Ano, včera jste s čízburgerem snědli i pěnu na těsnění.

3. Rok stará jablka

Víte o tom, že většina jablek, která jsou k dostání na pultech supermarketů, je přes rok stará? Sklízejí se, ještě než dozrají, a skladují se v chladu několik měsíců. Před tím, než se dostanou na pult, se trochu převoskují a je to!

4. Bisfenol A

Bisfenol A (BPA) je organická chemická sloučenina, která se využívá při výrobě plastů. A taky napodobuje estrogen v těle a ničí váš reprodukční systém, způsobuje problémy se štítnou žlázou a obezitu. A dokonce i rakovinu. Potahuje se jí vnitřek plechovek. BPA konzumujete běžně.

5. Silikonové nugetky

Ujíždíte si na nugetkách z mekáče? Super. Jsou totiž z poloviny tvořeny stejným silikonem, kterým se vyplňují prsa.

Související články

Další články