Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

5 užitečných rad, jak se v klidu rozejít s kámoškou

Prostě už si nerozumíte a je čas si dát sbohem? Zjistěte jak.

Najít ten správný způsob, jak ukončit přátelství se svou kamarádkou, je mnohdy ještě těžší, než se rozejít s přítelem. Máme pro vás pět rad, které byly vyhodnoceny jako ty nejlepší v řešení tohoto nelehkého úkolu.

1. Vysvětlete jí proč

Jedna z nejlepších variant, jak jí to říct, je ta, sdělit jí to přímo z očí do očí. Osoba, která je nebo vám byla blízká, si zaslouží slyšet pravdu a důvod, proč už vás to k ní netáhne. Rozhodně ji nenechávejte žít v nevědomosti a nedávejte jí plané naděje.

2. Napište e-mail

Pokud nemáte dostatek odvahy na krok jedna, udělejte si aspoň čas na to, napsat kamarádce e-mail, ve kterém jí vše dostatečně vysvětlíte. Ne každý z nás je schopný srozumitelně mluvit a po lopatě vysvětlovat věci, které trhají za srdce, ale člověk si zaslouží vědět, co a proč je tak, jak to je. Rozhodně se ale nepokoušejte všechno sepsat do SMS, působí to dost neuctivě.

3. Vytvořte seznam důvodů, proč chcete vaše přátelství ukončit

V klidu si doma sepište důvody, proč už je pro vás vaše kamarádství nedůležité, a zaměřte se na konkrétní detaily. Možná již delší dobu nemáte společné záliby nebo se neshodujete v názorech nebo si nevěříte. Seznam vám pomůže uvědomit si, v čem jsou nejslabší místa vašeho vztahu, a budete tak mít v ruce lepší argumenty.

4. Poslechněte si její názor

Všichni víme, že nikdy za rozpor či konflikt nemůže jen jedna osoba, a proto by od nás bylo nedůstojné nechtít si vyslechnout argumenty druhé strany. Možná vás její proslov přivede k novým dojmům a třeba se tím i vaše přátelství zachrání.

5. Dejte si pauzu

Pokud si nejste zcela jisti tím, zda se s dotyčnou osobou opravdu nechcete již nikdy vidět či bavit, udělejte to jako se vztahem – dejte si od sebe na chvíli pauzu. Během té většinou procitnete, a buď u svého názoru zůstanete, nebo přijdete na to, že vám vlastně chybí.

Související články

Další články