Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

5 soupeřů Rockyho Balboy! Kdo z nich byl pro Italského hřebce nejtěžším oříškem?

To bylo ještě Rockymu do smíchu. Po zápase s Apollem Creedem ale skoro
oslepl!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Málokdo za život dostane tolik do hlavy, jako dostal Rocky Balboa. Kdo z jeho soupeřů měl největší ránu? A kdo z nich byl naopak jen čajíčkem k obědu?

Do kin se pomalu chystá volné pokračování série Rocky, které ale tentokrát ponese název Creed.

Má vyprávět o osudu sirotka bývalého Rockyho soupeře a pozdějšího přítele Apolla Creeda.

S tím Rocky svedl dvě nezapomenutelné bitvy. Pojďme si nyní připomenout všech pět Stallonových soupeřů ve filmovém ringu!

1. Apollo Creed – Rocky 1 a 2

Právě otce nebohého sirotka ztvárnil Carl Weathers. Bývalý úspěšný hráč amerického fotbalu si lepší start filmové kariéry ani nemohl přát. Zahrál si Apolla Creeda v oscarové jedničce celé série a svou pouť v ní ukončil až ve čtvrtém díle smrtí. Apollo se vyznačoval ohromným sebevědomím hraničícím až s čistou arogancí. Mohl si to však dovolit, měl obrovskou ránu, která Rockymu nadvakrát pořádně zmasakrovala obličej. Byl k tomu navíc po čertech rychlý, jak v ringu, tak v urážkách. V tom ale narazil na skromného Italského hřebce, jeho pokoru a doslova nesmrtelnost. Tohle by totiž běžný smrtelník asi nedal.

Obě postavy se ve třetím dílu daly dohromady, aby odstavily blok kontroverzního punkáče Clubbera Langa. Spolupráci si oba vyzkoušeli ještě ve čtvrtém díle, kdy byl ale Apollo usmrcen nadopovaným sovětem Dragem.

2. Clubber Lang – Rocky 3

Drsný, nepříjemný, agresivní. Takový byl Clubber Lang, kterého geniálně ztvárnil symbol osmdesátkového drsňáctví Mr. T. Ten sice hrál také v původní verzi seriálu A-team, ale tohle byla jeho životní role. Na filmu se hodně podepsala změna nálad v reganovské době, která si přímo vyžadovala maximálně testosteronové muže, jímž Clubber Lang bezezbytku byl. Představoval totiž čisté zlo, buranství a doslova dobytčí sílu. Sympatie diváků si nezískal ani usmrcením Rockyho milovaného mentora Mickeyho.

V tomto díle se z původně dramatického filmu stala čirá akční zábava, kterou ale tahle postava dodala a její odkaz žije mimochodem nadále. Filmový Ted si po ní dokonce zvolil svoje občanské jméno: Ted Clubber Lang!

3. Ivan Drago – Rocky 4

V druhé polovině osmdesátých let vrcholila studená válka, a tak ji bylo třeba přenést i do kin. A k tomu dokonale posloužil další Rockyho soupeř. Železný, atletický, obrovitý a nadopovaný Ivan Drago. Právě na něm úspěšně odstartoval svoji kariéru dnešní kmet filmových béček Dolph Lundgren. Švéd hrající kolosální sovětské hovado, které za film pronese sotva dvacet slov, uhrál svou roli brilantně. Skála, kterou si potentáti v čele s Gorbačovem budovali proto, aby mrzačila americké sportovce, ostatně příliš mluvit nemusela. Její fyzické proporce mluvily za vše.

Fanoušci filmové série si vlastně doteď říkají, jestli filmový Rocky nežije už od roku 1985 vlastně přesčas. V souboji s mamutím Rusem totiž vypadal mnohem zachovaleji než při střetu s Apollem Creedem. Toho přitom Drago ve vzájemném souboji usmrtil již ve druhém kole.

4. Tommy Gun – Rocky 5

Nejslabší ze všech soupeřů, což ale platí i pro díl jako takový. Pátého pokračování se dokonce později zřekl sám Stallone. Rocky v něm odešel do penze, měl něco jako roztroušenou sklerózu, klepal se a musel odmítnout nabídky za miliony na další zápasy. Do toho zkrachoval, jeho synka mlátily místní děti ve škole a rodina se musela odstěhovat do velmi skromného bytu v chudé lokalitě Philadelphie. V tom ale jeho život osvítil problematik Tommy Gun, kterého začal trénovat. V tom se ale přepočítal, neboť si na prsou hřál hada, který ho brzo uštknul. Následovala z toho bitka na ulici, kdy stará škola vyškolila dorostence. Zbytečný díl, který dodnes kazí pověst celé sérii. Televize už ho dokonce ani nezařazují a ze čtyřky přeskakují rovnou na šestku.

Mnohem zajímavější však byl osud herce, boxera Tommyho Morissona. Ten totiž naprosto kopíroval osud svého filmového já. Problematický kluk s mulletem měl již od útlého věku výchovné problémy, potom se stal mistrem světa v těžké váze a ohýbal, co se dalo. Dokonce tak, že z toho dostal HIV, na které o několik let později zemřel.

5. Mason Dixon – Rocky 6

Stallone se zhruba před deseti lety utápěl v beznaději. Nikoho nezajímal, žil z minulosti a jeho nové filmy se dostávaly už jen na VHSky. Rozhodl se proto vzkřísit po takřka 15 letech svou neslavnější roli. A byla to dobrá volba. Přispěl k tomu však i soupeř. Tím se stal Mason „Line“ Dixon, kterého hrál tehdejší mistr střední váhy Antonio Tarver. Dixon byl vlastně jediným Rockyho soupeřem, který nebyl vyloženě záporák. Potýkal se spíš sám se sebou, neměl vážnou konkurenci a do toho ho obírali jeho manažeři. Proto mu musel vyprášit kožich starý jezevec. Rockyho zase svíral důchod a skon jeho milované ženy Adriany. Proto ještě jednou navlékl rukavice a ukázal, že co v člověku stárne nejpozději, je srdce.

Fanoušci série se dojímali a „Sly“ měl v kapse ten tolik kýžený comeback mezi hvězdy stříbrného plátna!

Související články

Další články