Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

5 skutečných důvodů, proč by ženy neměly brát hormonální antikoncepci!

Kvůli sexu pod kontrolou se nevzdám ovulace! Nikdy!
Zdroj: achiv

O hormonální antikoncepci se toho napsaly už stohy. Jedni ji vyzdvihují do nebe, hájí její klady a přednosti, druzí na ni svalují téměř všechny hříchy moderního světa. Důvodů, proč antikoncepci brát nebo nebrat, je samozřejmě celá řada a každá žena by se měla rozhodnout na základě vlastního uvážení a pečlivém zohlednění všech možných rizik.

My vám nyní předkládáme 5 důvodů, které ručičku vah silně přiklánějí na stranu života bez hormonů…

1) Nejerotičtější období v měsíci je ovulace

Berete-li hormonální antikoncepci, vaše ovulace je blokována. To znamená, že se z vejcovodu neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se stáváte neplodnou. To je onen efekt, který vám dává svobodu v sexuálním životě. Jenže problém je v tom, že „plodné“ období se netýká jen vašich vaječníků, ale celé vaší podstaty. V tomto období má žena nejvíc tvůrčích nápadů, energie a celá její bytost doslova září, což cítí především muži, kteří jsou od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Nepřipravujte se o svoji bohyni, existují přece i jiné alternativy, jak zabránit nechtěnému početí!

2) Premenstruační syndrom dodává sílu měnit věci

Premenstruačnímu syndromu, o který nás antikoncepce také ochuzuje, se v hinduistické tradici říká „hněv bohyně Kálí“. Tato bohyně bývá vyobrazována se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tato tvořivá síla přichází k ženám několik dní před jejich periodou. V tomto období se nebojíme jít do konfliktu a jasně říct, co si myslíme a s čím nesouhlasíme. Muži z nás sice tehdy možná mají oprávněně trochu strach, ale období před menstruací dokáže skvěle vyčistit vzduch a vyrovnat napětí ve vztahu.

3) Menstruace jako očista těla i duše

Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice krvácejí, ale nejedná se o menstruaci. Jedná se o takzvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Při skutečné menstruaci se spolu s neoplodněným vajíčkem uvolní z dělohy vše nepotřebné. Fakt, že se žena cítí v období menstruace unavená a nesvá, je zcela přirozený. Tělo totiž pracuje na tom, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Spolu s krví odchází z našeho těla také hněv a všechny špatné emoce.

4) Obrovská zdravotní rizika

Kromě výše zmíněných bodů, o které nás hormonální antikoncepce ochuzuje, přináší tento druh léčiva také nemalá zdravotní rizika. Mezi nejznámější patří trombózy a embólie, ale také karcinomy prsou.

5) Neplodnost

Pokud se pilulky předepíší mladé dívce, která ještě nemá ustálený měsíční cyklus, hrozí jí později neplodnost. Jak říká gynekoložka Helena Máslová, dívky, které v patnácti letech dostaly antikoncepci, vysadily ji v osmadvaceti, se ve třiceti léčí na neplodnost a o dva roky později jdou na umělé oplodnění. Aby totiž menstruační cyklus dozrál, potřebuje čas.

Související články

Další články